Toshkent davlat yuridik universiteti Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i Ikrom Ergashev Buyuk Britaniyaning Durham universitetida malaka oshirmoqda.
Malaka oshirish davomida tashkil etilgan uchrashuvlarda Durham universitetidagi ta’lim sifatini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligi va mazkur universitetdagi o‘quv va ta’lim jarayoni va ulardagi o‘qitish tizimining o‘ziga xos xususiyatlari haqida fikr almashildi.
Bundan tashqari, Durham universiteti vakillari bilan universitetimiz olimlari bilan hamkorlikda tadqiqotlar o‘tkazish, jumladan, hammualliflikda darslik, o‘quv qo‘llanmalari va ilmiy maqolalar yozish bo‘yicha muzokaralar o‘tkazildi.
Tashrif davomida Buyuk Britaniyaning Durham universiteti Huquq maktabi bilan magistraturaning istiqbolli yo‘nalishlarida qo‘shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish va mazkur universitet professor-o’qituvchilarini TDYU o’quv jarayoniga jalb etish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Malaka oshirsh doirasida ilmiy-amaliy seminarlarda ishtirok etildi, o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazildi, professor-o‘qituvchilar bilan o‘zaro hamkorlikda ilmiy maqolalar chop etish masalalarini muhokama qilindi.
Ma'lumot uchun: Angliyaning Durham shahridagi Durham universiteti 1832-yilda tashkil etilgan boʻlib, universitet Buyuk Britaniyaning eng nufuzli universitetlaridan hisoblanadi. Universitet QS xalqaro reytingida huquq bo‘yicha 48-oʻrin egallaydi.

The Head of the Quality Control Department at Tashkent State University of Law is undergoing professional development at Durham University in the United Kingdom.
During the meetings organized as part of this professional development, there was an exchange of views on the effectiveness of the work being done to ensure the quality of education at Durham University, the educational process at this university, and the peculiarities of its teaching system.
In addition, negotiations were held with representatives of Durham University regarding conducting joint research with our university's scholars, including co-authoring textbooks, educational materials, and scientific articles.
During the visit, an agreement was reached with the Law School of Durham University to create a joint educational program in promising areas of the master's program and to involve university professors in the educational process at Tashkent State University of Law.
For reference: Durham University was founded in 1832 and is one of the most prestigious universities in the United Kingdom. The university ranks 48th in the QS World University Rankings.