O‘zbekiston Adliya vazirligi ko‘magida TDYU va Vismar universiteti o‘rtasida imzolangan hamkorlik to‘g‘risidagi bitimi doirasida va ushbu universitetning taklifiga binoan tashkil etilgan tashrif doirasida taniqli nemis olimlari va amaliy fanlar universiteti rektori, professor doktor Bodo Vigand-Xofmeyster bilan uchrashuvlar o‘tkazildi.
Uchrashuvlar doirasida ikki universitet o‘rtasida hamkorlikni kengaytirish, shuningdek, O‘zbekistonda yuridik kadrlar tayyorlash jarayonini nemis o‘qitish metodikasi asosida tashkil etishni takomillashtirish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif davomida Omonulla Muhammadjonov “Germaniyada yuridik ta’lim, yuridik metodika va yuridik fanlarni o‘qitish usullari” mavzusidagi professor-o‘qituvchilar uchun mo‘ljallangan malaka oshirish kurslarida ishtirok etdi.
Ma’lumot uchun: 1908-yilda tashkil etilgan Vismar universitetida hozirda 8000 nafardan ortiq talaba tahsil olmoqda. Talabalarning 1000 nafardan ortig‘i xalqaro talabalar bo‘lib, ularga turli sohalarda 30 dan ortiq mutaxassisliklar bo‘yicha ta’lim beriladi.

Omonulla Mukhamedjanov visited the University of Wismar
As part of the visit, organized within the framework of a framework agreement on cooperation signed with the support of the Ministry of Justice of Uzbekistan between TSUL and the University of Wismar and at the invitation of this university, meetings were held with famous German scientists and the rector of the University of Applied Sciences, Professor Dr. Bodo Wiegand-Hoffmeister.
During the meetings, issues of further cooperation were discussed, in particular, measures were planned aimed at improving the organization of the process of training legal personnel in Uzbekistan based on German teaching methods.
During the visit, Mukhamedjanov Omonulla took part in advanced training courses for teaching staff on the topic “Legal education, legal methodology and methods of teaching legal disciplines in Germany.”
For reference: the University of Wismar, founded in 1908, now has more than 8,000 students, including more than 1,000 foreign students, who are offered more than 30 specialties in various fields.