TDYUda universitet spartakiadasi o‘tkaziladi
Navro‘z umumxalq bayrami munosabati bilan Toshkent davlat yuridik universiteti kasaba uyushmasi tomonidan 12-13-mart kunlari sportning turli yo‘nalishlari bo‘yicha universitet spartakiadasi tashkil etilmoqda.
Musobaqalarda TDYUning barcha professor-o‘qituvchilari va xodimlarini ishtirok etishi mumkin.
Spartakiada doirasida ayollar o‘rtasida voleybol, stol tennisi, badminton, shaxmat-shashka bo‘yicha, erkaklar o‘rtasida mini-futbol, basketbol, stol tennis, badminton bo‘yicha bellashuvlar bo‘lib o‘tadi.
Musobaqalar taqvimiga ko‘ra, 12-mart 14:00da yakka tartibdagi (badminton, stol tennisi, shaxmat-shashka), 13-martda esa jamoaviy (mini-futbol, voleybol, basketbol) bahslar bo‘lib o‘tadi.
G‘oliblar televizor, planshet, smartfon, diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlanadi.
Spartakiada ishtirok etishni istaganlar TDYU “Jismoniy tarbiya va sport” kafedrasiga yoki @DimaDokuchaev telegram manziliga murojaat qilishi mumkin.

В ТГЮУ пройдет университетская спартакиада
В связи с национальным праздником Навруз профсоюзом Ташкентского государственного юридического университета 12-13 марта проводится университетская спартакиада по различным видам спорта.
В соревнованиях могут принять участие все профессора и преподаватели, а также сотрудники ТГЮУ.
В рамках спартакиады среди женщин состоятся состязания по волейболу, настольному теннису, бадминтону, шахматам, среди мужчин – по мини-футболу, баскетболу, настольному теннису и бадминтону.
Согласно расписанию турнира, индивидуальные соревнования (бадминтон, настольный теннис, шахматы) пройдут 12 марта в 14:00, а командные (мини-футбол, волейбол, баскетбол) –13 марта.
Победители будут награждены телевизорами, планшетами, смартфонами, дипломами и ценными призами.
Желающие принять участие в спартакиадн могут обратиться на кафедру физического воспитания и спорта ТГЮУ или по телеграм-адресу @DimaDokuchaev.