Toshkent davlat yuridik universitetida 5 muhim tashabbus doirasida voleybol bo‘yicha “Rektor kubogi” o‘tkazildi.
Kubok keskin va murosasiz bellashuvlarga boy bo‘ldi. Universitetning chaqqon va shijoatli sportchi yigit-qizlari chempion bo‘lishni maqsad qilganini yana bir bor namoyish etdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, qizlar o‘rtasida universitetning “Ommaviy huquq” fakulteti jamoasi musobaqa kubogini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, 2-o‘rin “Xususiy huquq” fakulteti jamoasiga, 3-o‘rin “Jinoiy odil sudlov” fakulteti jamoasiga nasib etdi.
O‘g‘il bolalar o‘rtasida esa “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti jamoasi barcha jamoalardan ustun kelib, kubokni boshi uzra baland ko‘tardi. 2-o‘rin “Xususiy huquq” fakulteti jamoasiga nasib etgan bo‘lsa, 3-o‘rinni “Ommaviy huquq” fakulteti jamoasi egalladi.

В Ташкентском государственном юридическом университете в рамках 5 важных инициатив прошел Кубок ректора по волейболу.
Соревнования прошли в интересной и бескомпромиссной борьбе. Спортсмены университета еще раз продемонстрировали готовность к получению титула чемпиона.
По результатам состязаний среди девушек команда факультета публичного права получила кубок, команда факультета частного права заняла 2-е место, команда факультета уголовного правосудия – 3-е место.
Среди юношей лучшей оказалась команда факультета международного права и сравнительного правоведения, которая получила Кубок ректора. 2-е место заняла команда факультета частного права, 3-е – команда факультета публичного права.