Dildora Kamalova va Bobur Otaboyev “Кадровое обеспечение национальных систем ПОД/ФТ” mavzusidagi forumda ishtirok etdi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Jinoiy odil sudlov” fakulteti dekani Dildora Kamalova va “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi o‘qituvchisi Bobur Otaboyev jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish sohasida Xalqaro tarmoq instituti o‘qituvchilari malakasini oshirish uchun tashkil etilgan o‘quv kurslarida ishtirok etdi.
“Кадровое обеспечение национальных систем ПОД/ФТ” mavzusidagi forum doirasida milliy tizimlarni jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish sohasida kadrlar bilan ta‘minlash tashkil etilgan kurslar yakunida ishtirokchilar imtihon toshirishdi va malaka oshirish kursini tamomlagani haqida guvohnoma berildi.
Shuningdek, universitet delegatsiyasi Moliyaviy monitoring bo‘yicha xalqaro ilmiy-metodologik markazi (MUMSFM) tomonidan Rossiya Fanlar Akademiyasi P.N. Lebedev nomidagi Fizika instituti negizida tashkil etilgan Xalqaro tarmoq instituti kengashining 18-yig‘ilishida ham ishtirok etdi.

Dildora Kamalova and Bobur Otaboev took part in the forum "Staffing of national AML/CFT systems"
Dildora Kamalova, Dean of the Faculty of Criminal Justice of Tashkent State University of Law, and Bobur Otaboev, teacher of the Department of Criminal Law, Criminology and Anti-Corruption, took part in the MSIs AML/CFT professional development courses.
Upon termination of the courses organized for staffing of national systems in the sphere of AML/CFT within the forum on the theme "Staffing of national systems of AML/CFT", participants passed the final certification on the results of which they were given certificates and certificates on passing a professional development course.
Besides, the delegation of the university took part in the 18th meeting of the Council of the International Network Institute. The event, organized by MUMCFM, was held at the P.N. Lebedev Physical Institute of the Russian Academy of Sciences.