TDYU “Times Higher Education World Impact Ranking — 2025” xalqaro reytingida 301-oʻrinni, xususan, SDG 5 — Gender tengligi boʻyicha 51-oʻrinni egalladi
Buyuk Britaniyaning eng nufuzli xalqaro reyting tashkiloti “Times Higher Education World Impact Ranking — 2025” natijalari e’lon qilindi. Bu yil ushbu xalqaro reytingda butun dunyodan 2 500 dan ortiq universitet ishtirok etdi. Shular orasidan Toshkent davlat yuridik universiteti jahon miqyosida 301-o‘rinni egallab, TOP-400 ro‘yxatiga kiritildi. Bu ko‘rsatkich bilan TDYU o‘tgan yilga nisbatan 100 pog‘ona ko‘tarildi.
Xalqaro reyting natijalariga ko‘ra, TDYU xalqaro miqyosda quyidagi yo‘nalishlarda yuqori ko‘rsatkichlarni egalladi:

ТГЮУ занял 301-е место в международном рейтинге Times Higher Education World Impact Ranking — 2025, в частности, 51-е место по SDG 5 — Гендерное равенство
Объявлены результаты рейтинга «Times Higher Education World Impact Ranking — 2025» самой престижной международной рейтинговой организации Великобритании. В этом году в рейтинге приняли участие более 2 500 высших образовательных учреждений. Среди них Ташкентский государственный юридический университет занял 301-е место и вошел в ТОП-400. С этим показателем TГЮУ поднялся на 100 позиций по сравнению с прошлым годом.
По результатам международного рейтинга ТГЮУ занял высокие позиции на международном уровне по следующим направлениям: