TDYU “Times Higher Education World Impact Ranking — 2025” xalqaro reytingida 301-oʻrinni, xususan, SDG 5 — Gender tengligi boʻyicha 51-oʻrinni egalladi
Buyuk Britaniyaning eng nufuzli xalqaro reyting tashkiloti “Times Higher Education World Impact Ranking — 2025” natijalari e’lon qilindi. Bu yil ushbu xalqaro reytingda butun dunyodan 2 500 dan ortiq universitet ishtirok etdi. Shular orasidan Toshkent davlat yuridik universiteti jahon miqyosida 301-o‘rinni egallab, TOP-400 ro‘yxatiga kiritildi. Bu ko‘rsatkich bilan TDYU o‘tgan yilga nisbatan 100 pog‘ona ko‘tarildi.
Xalqaro reyting natijalariga ko‘ra, TDYU xalqaro miqyosda quyidagi yo‘nalishlarda yuqori ko‘rsatkichlarni egalladi:

Tashkent State University of Law has been ranked 301st in the 2025 Times Higher Education World Impact Rankings, and impressively, 51st in the world for SDG 5 – Gender Equality
The results of 2025 of Times Higher Education World Impact Rankings, one of the most prestigious global university rankings, were recently announced. Over 2,500 universities from around the world took part. TSUL made a significant leap, climbing 100 places compared to last year and securing a spot in the top 400.
According to the international ranking, TSUL achieved high positions globally in the following areas: