Xabaringiz bor, “TSUL Vis Moot” jamoasi Commercial Law Development Program (CLDP) ko‘magida “Ostona” xalqaro moliya markazi sudi tomonidan tashkil etilgan “Central Asian Vis Pre-Moot” tanlovida gʻolib boʻlgan edi.
Shu munosabat bilan TDYU rektori v.v.b. islambek Rustambekov jamoa a’zolari bilan uchrashib, ularni ushbu muvaffaqiyat bilan samimiy muborakbod etdi.
Shuningdek, universitet talabalarga tanlovga tayyorgarlik ko‘rish, ishtirok etish va boshqa masalalarda doimo yordam berishga tayyorligini ma’lum qildi. Uchrashuv davomida jamoa a’zolari qator masalalar yordam so‘rab rektorga murojaat qildi va ularning murojaatlari ijobiy hal qilindi.

Members of TSUL Vis Moot Team Received Letters of Honour
As you know, the TSUL Vis Moot team won the Central Asian Vis Pre-Moot competition organized by the Court of the Astana International Financial Center with the support of the Commercial Law Development Program (CLDP).
In connection with this event, Islambek Rustambekov, Acting Rector of TSUL, met with the team members and sincerely congratulated them on their success.
He also noted that he is always ready to help students in preparation for the competition, participation in it and other issues. During the meeting team members asked the rector for help with a number of issues, and their appeals were resolved on the spot.