Toshkent davlat yuridik universitetida yuksak axloqiy va diplomatik fazilatlarga ega, bir nechta xorijiy tillar va milliy huquq tizimini mukammal biladigan talabalardan iborat “Student Ambassadors” jamoasi tashkil etildi.
Chet ellik sayyohlarni TDYUga jalb etish, xorijiy talabalarda o‘zbek jamiyati va madaniyatiga hurmatni uyg‘otish orqali dunyo hamjamiyatida yurtimiz va Toshkent davlat yuridik universitetga qiziqishni oshirish maqsadida tuzilgan ushbu jamoaga bakalavriat va magistratura talabalari a’zo bo‘lishi mumkin.
Jamoa xorijliklarga milliy huquq tizimimiz haqida ma’lumot berish, ushbu tizimning o‘ziga xos jihatlarini dunyo bo‘ylab keng yoyish, o‘zbek jamiyati va madaniyatiga hurmatni uyg‘otuvchi, chet elliklarning TDYUga bo‘lgan qiziqishini oshiruvchi “Do you know Uzbekistan?” kabi turli tanlov va tadbirlarni tashkil etish bilan shug‘ullanadi.
Shuningdek, jamoa a’zolari xorijiy oliy ta’lim muassasalaridagi o‘zbek yoshlari, professor-o‘qituvchilar va xorijlik talabalarga Toshkent davlat yuridik universitetida amalga oshirilayotgan ishlar, ta’limdagi islohotlar xususida ma’lumot berish hamda TDYUda tahsil olayotgan chet ellik yigit-qizlarning darsdan bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning o‘quv jarayoni bilan bog‘liq turli muammolarini hal etishga ko‘maklashish bilan shug‘ullanadi.
“Student Ambassadors” jamoasi a’zolari uchun maxsus ko‘krak nishoni taqdim etiladi hamda ular faoliyatini jamoatchilik va ixtiyoriylik asosida olib boradi.

В ТГЮУ начала деятельность команда «Student Ambassadors»
В Ташкентском государственном юридическом университете создана команда «Student Ambassadors», состоящая из студентов с высокими моральными и дипломатическими качествами, свободно владеющих несколькими иностранными языками и осведомленных о национальной правовой системе.
Членами команды, которая создана для привлечения иностранных туристов в ТГЮУ, повышения интереса мирового сообщества к нашей стране и Ташкентскому государственному юридическому университету через формирование чувства уважения к узбекскому обществу и культуре у иностранных студентов, могут стать студенты бакалавриата и магистратуры.
Команда занимается организацией различных конкурсов и мероприятий, таких как «Do you know Uzbekistan?», которые направлены на информирование иностранцев о нашей национальной правовой системе, распространение особенностей этой системы по всему миру, формирования чувства уважение к узбекскому обществу и культуре, повышения интереса иностранцев к ТГЮУ.
Также команда занимается информированием узбекской молодежи, преподавателей и иностранных студентов, обучающихся в зарубежных высших образовательных учреждениях о работе, проводимой в Ташкентском государственном юридическом университете, реформах в системе образования, а также организацией содержательного досуга иностранных юношей и девушек, обучающихся в ТГЮУ, содействием решению различных проблем, связанных с учебным процессом.
Членам команды «Student Ambassadors» будут предоставлены специальные нагрудные знаки. Они будут вести деятельность на общественных началах.