Toshkent davlat yuridik universitetida yuksak axloqiy va diplomatik fazilatlarga ega, bir nechta xorijiy tillar va milliy huquq tizimini mukammal biladigan talabalardan iborat “Student Ambassadors” jamoasi tashkil etildi.
Chet ellik sayyohlarni TDYUga jalb etish, xorijiy talabalarda o‘zbek jamiyati va madaniyatiga hurmatni uyg‘otish orqali dunyo hamjamiyatida yurtimiz va Toshkent davlat yuridik universitetga qiziqishni oshirish maqsadida tuzilgan ushbu jamoaga bakalavriat va magistratura talabalari a’zo bo‘lishi mumkin.
Jamoa xorijliklarga milliy huquq tizimimiz haqida ma’lumot berish, ushbu tizimning o‘ziga xos jihatlarini dunyo bo‘ylab keng yoyish, o‘zbek jamiyati va madaniyatiga hurmatni uyg‘otuvchi, chet elliklarning TDYUga bo‘lgan qiziqishini oshiruvchi “Do you know Uzbekistan?” kabi turli tanlov va tadbirlarni tashkil etish bilan shug‘ullanadi.
Shuningdek, jamoa a’zolari xorijiy oliy ta’lim muassasalaridagi o‘zbek yoshlari, professor-o‘qituvchilar va xorijlik talabalarga Toshkent davlat yuridik universitetida amalga oshirilayotgan ishlar, ta’limdagi islohotlar xususida ma’lumot berish hamda TDYUda tahsil olayotgan chet ellik yigit-qizlarning darsdan bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning o‘quv jarayoni bilan bog‘liq turli muammolarini hal etishga ko‘maklashish bilan shug‘ullanadi.
“Student Ambassadors” jamoasi a’zolari uchun maxsus ko‘krak nishoni taqdim etiladi hamda ular faoliyatini jamoatchilik va ixtiyoriylik asosida olib boradi.

A team of "Student Ambassadors" started working at TSUL
A team of "Student Ambassadors" has been established at the Tashkent State University of Law, consisting of students with high moral and diplomatic qualities, fluent in several foreign languages, and knowledgeable about the national legal system.
Undergraduate and graduate students can become members of the team, which was created to attract foreign tourists to TSUL, to increase the interest of the world community in our country and Tashkent State University of Law through the formation of a sense of respect for Uzbek society and culture among foreign students.
The team organizes various competitions and events, such as "Do you know Uzbekistan?", Which are aimed at informing foreigners about our national legal system, spreading the features of this system around the world, creating a sense of respect for Uzbek society and culture, increasing the interest of foreigners in TSUL.
The team is also engaged in informing Uzbek youth, teachers, and foreign students studying in foreign higher educational institutions about the work carried out at the Tashkent State University of Law, reforms in the education system, as well as organizing meaningful leisure time for foreign boys and girls studying at TSUL, promoting the solution of various problems related to the educational process.
Special badges will be provided to members of the Student Ambassador's team. They will conduct activities voluntarily.