3–14-oktabr kunlari Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi huzuridagi Bosh ilmiy-metodik markazda bo‘lib o‘tadigan amaliy kurs mashg‘ulotlarini Kipr, Fidji Janubiy Tinch Okeani, Hindiston Sharqshunoslik universitetlari professori Bidjay Kumar Kandel olib boradi.
Toshkent shahridagi Vebster universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan kurs mashg‘ulotlari ingliz tilida o‘tkazilib, yakunda ishtirokchilarga sertifikat beriladi.
Kurs davomida tinglovchilar ilmiy tadqiqot olib borish metodikasi, dissertatsiyaning asosiy natijalarini xalqaro miqyosdagi yirik nashrlar bazasiga kiruvchi ilmiy jurnallarda e’lon qilish uchun “Latex” dasturidan foydalanish bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlarga ega bo‘ladi.
Batafsil ma’lumot uchun +99899 876-86-88 telefon raqami yoki @normatova_dilfuza telegram manziliga murojaat qiling.

A short training course "Ten days research and Latex practical course" will be organized
The practical course will be conducted on October 3-14 at the Main scientific and methodological center under the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education, it will be conducted by Bijay Kumar Kandel, professor of the University of Cyprus, University of South Pacific, Indian University of Oriental Studies.
The courses, organized jointly with Webster University in Tashkent, are conducted in English and participants receive a certificate at the end of the course.
During the course, students will gain theoretical and practical knowledge of the methodology of scientific research and use the "Latex" program for publishing main dissertation results in scientific journals included in the database of large international editions.