Toshkent davlat yuridik universiteti Xorijiy tillar kafedrasi dotsent v.b., filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Nigoraxon Ro‘zibayeva Oksford universitetining Uzluksiz ta’lim boshqarmasi tomonidan tashkil etilgan seminar-treninglarda ishtirok etmoqda.
Mazkur malaka oshirish dasturi doirasida ingliz tili o‘qitishning zamonaviy metodikalari, interaktiv yondashuvlar, ilg‘or pedagogik texnologiyalar hamda kommunikativ kompetensiyani rivojlantirish bo‘yicha ilg‘or xorijiy tajribalar o‘rganilmoqda.
Treninglar davomida N.Ro‘zibayeva xorijiy tillarni o‘qitish sohasidagi yetuk mutaxassislar bilan uchrashib, xalqaro tajriba asosida namunaviy o‘quv dasturini ishlab chiqish, TDYU talabalari uchun yangi o‘quv-uslubiy qo‘llanmalarni tayyorlash, shuningdek, ilmiy hamkorlik loyihalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha fikr almashmoqda.

Nigorakhon Ruzibaeva is undertaking professional development at the University of Oxford
Nigorakhon Ruzibaeva, Acting Associate Professor at the Department of Foreign Languages of Tashkent State University of Law and a PhD in Philology, is participating in seminars and training sessions organized by the  Department for Continuing Education at the University of Oxford.
Within this professional development program, advanced foreign experience is being studied in modern methods of teaching English, interactive approaches, cutting-edge pedagogical technologies, and the development of communicative competence.
During the trainings, N. Ruzibaeva is meeting with leading experts in foreign language teaching and exchanging ideas on developing a model curriculum based on international best practices, preparing new teaching and methodological materials for TSUL students, and initiating research collaboration projects.