Toshkent davlat yuridik universiteti Xorijiy tillar kafedrasi dotsent v.b., filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Nigoraxon Ro‘zibayeva Oksford universitetining Uzluksiz ta’lim boshqarmasi tomonidan tashkil etilgan seminar-treninglarda ishtirok etmoqda.
Mazkur malaka oshirish dasturi doirasida ingliz tili o‘qitishning zamonaviy metodikalari, interaktiv yondashuvlar, ilg‘or pedagogik texnologiyalar hamda kommunikativ kompetensiyani rivojlantirish bo‘yicha ilg‘or xorijiy tajribalar o‘rganilmoqda.
Treninglar davomida N.Ro‘zibayeva xorijiy tillarni o‘qitish sohasidagi yetuk mutaxassislar bilan uchrashib, xalqaro tajriba asosida namunaviy o‘quv dasturini ishlab chiqish, TDYU talabalari uchun yangi o‘quv-uslubiy qo‘llanmalarni tayyorlash, shuningdek, ilmiy hamkorlik loyihalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha fikr almashmoqda.

Нигорахон Рузибаева проходит повышение квалификации в Оксфордском университете
Исполняющая обязанности доцента кафедры иностранных языков Ташкентского государственного юридического университета, доктор философии по филологическим наукам (PhD) Нигорахон Рузибаева принимает участие в семинарах-тренингах, организованных Управлением непрерывного образования Оксфордского университета.
В рамках данной программы повышения квалификации изучаются современные методики преподавания английского языка, интерактивные подходы, передовые педагогические технологии, а также зарубежный опыт в развитии коммуникативной компетенции.
Во время тренингов Н. Рузибаева встречается с ведущими специалистами в области преподавания иностранных языков, обсуждает разработку образцовой учебной программы на основе международного опыта, подготовку новых учебно-методических пособий для студентов ТГЮУ, а также налаживание научных проектов сотрудничества.