Reyting natijalariga ko‘ra, Toshkent davlat yuridik universiteti “WURI Global Top 300 Innovative universities” umumiy reytingida 183-o‘rinni egalladi.
Batafsil… (https://www.wuri.world/_files/ugd/a35fe8_6dc658ea9ee34bc2bfa2409060d0fec3.pdf)
Ma’lumot uchun: “World’s Universities with Real Impact” (WURI) xalqaro reytingi Amerika, Osiyo, Yevropa va Afrika davlatlarining eng nufuzli universitetlari tomonidan tashkil etilgan global reyting hisoblanadi. Mazkur reyting universitetlarni 5 ta yo‘nalish: sanoat dasturlari, yangi startap dasturlari va tadbirkorlik, axloqiy qadriyatlar, talabalarning harakatchanligi va faolligi, inqirozni boshqarish, to‘rtinchi sanoat inqilobi bo‘yicha eng yaxshi innovatsion loyihalar orqali baholaydi. 2024-yilda reytingda 800 dan ortiq innovatsion loyiha ko‘rib chiqildi.

ТГЮУ вошел в ТОП-200 международного рейтинга World’s Universities with Real Impact
По итогам рейтинга Ташкентский государственный юридический университет занял 183-е место в общем рейтинге WURI Global Top 300 Innovative universities.
Подробнее… (https://www.wuri.world/_files/ugd/a35fe8_6dc658ea9ee34bc2bfa2409060d0fec3.pdf)
Для справки: международный рейтинг World’s Universities with Real Impact (WURI) считается глобальным рейтингом, организованным самыми престижными университетами Америки, Азии, Европы и Африки. Рейтинг WURI оценивает вузы через лучшие инновационные проекты по 5 направлениям: промышленные программы, новые стартап-программы и предпринимательство, этические ценности, студенческая мобильность и активность, антикризисное управление и четвертая промышленная революция.