“Huquq tarixi” oʻquv qoʻllanmasi chop etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti professori Haydarali Muhamedov tomonidan yozilgan “Huquq tarixi” oʻquv qoʻllanmasi chop etildi.
Mazkur oʻquv qoʻllanmada huquq manbalarining paydo boʻlishi va ularning qadimgi, oʻrta asrlar, yangi va eng yangi davrlarda rivojlanish xususiyatlari, shuningdek, alohida davlatlar huquqining asosiy belgilari kabi masalalar yoritilgan. Qo‘llanmada qadimgi davrda Misr, Bobil, Hindiston, Xitoy, Afina, Sparta va Rim, oʻrta asrlarda Vizantiya, Franklar davlati, Fransiya, Germaniya, Angliya, Rossiya, Arab xalifaligi, Hindiston, Xitoy, Yaponiya, yangi va eng yangi davrlarda Angliya, Fransiya, Germaniya, AQSh, Rossiya, Xitoy va Yaponiyaning huquq tarixi bayon qilingan.
Oʻquv qoʻllanma huquqshunoslik mutaxassisligiga oid barcha oliy va oʻrta maxsus oʻquv yurtlari talabalari, oʻqituvchilari va tadqiqotchilari uchun moʻljallangan bo‘lib, kitob bilan universitet Axborot-resurs markazida tanishish mumkin.

The textbook “Huquq tarixi” (“History of Law”) was published
The textbook “Huquq tarixi” (“History of Law”), written by Khaidarali Mukhamedov, professor of Tashkent State University of Law, was published.
This textbook covers issues such as the emergence of sources of law and their development in the Ancient, Medieval, Modern and Contemporary eras, as well as the main features of the law of individual countries. It, in particular, describes the legal history of: in ancient times - Egypt, Babylon, India, China, Athens, Sparta and Rome; in the Middle Ages - Byzantium, the Frankish state, France, Germany, England, Russia, the Arab Caliphate, India, China, Japan, England; in New and Contemporary times - France, Germany, USA, Russia, China and Japan.
The textbook is intended for students, teachers and graduate students-researchers of higher and secondary specialized educational institutions in the specialty “Jurisprudence”.
You can find this textbook at the University Information and Resource Center. In addition, this textbook can be purchased by contacting the university.