“Children’s Rights Moot Court 2023” tanlovining og‘zaki raundlari yakunlandi.
Leiden universitetining huquq maktabi tomonidan “Baker McKenzie” yuridik firmasi bilan hamkorlikda har ikki yilda bir marotaba tashkil etiladigan nufuzli musobaqada O‘zbekiston sharafini Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari Zuhra Abdurashidova, Sevarabonu Bekkulbekova, Sarvarbek Abduazizov, Ra’no Abdunayimovadan iborat jamoa himoya qildi.
TDYU “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi o‘qituvchilari Humoyun Soyipov va Asal Jo‘rayeva murabbiylik qilgan jamoa saralash bosqichida Londonning Brunel univeriteti jamoasi, Hindistonning ikki jamoasi hamda Pokiston jamoalari bilan kuch sinashgan bo‘lsa, chorak finalda Afrika mintaqasining jamoasi, yarim finalda yana bir hindistonlik jamoa ustidan g‘alaba qozonib, final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Final bosqichida TDYU jamoasi Janubiy Afrika mintaqasining Pretoria universiteti (University of Pretoria) jamoasi bilan bellashib, 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi.

TSUL team - prize-winner of the "Children's Rights Moot Court 2023" competition
In the prestigious competition, which is organized by Leiden University School of Law in cooperation with Baker McKenzie law firm every two years, a team of students from Tashkent State University of Law represented by Zukhra Abdurashidova, Sevarabonu Bekkulbekova, Sarvarbek Abduazizov, and Rano Abdunaimova participated on behalf of Uzbekistan.
The team, coached by Khumoyun Soyipov and Asal Zhuraeva, lecturers of the Department of Administrative and Financial Law of TSUL, competed in the qualifying round against the Brunel University London, two teams from India and Pakistan, while in the quarter-finals the team from Africa won the final by beating another Indian team in the semi-finals.
In the final round, the TSUL team competed against the University of Pretoria team from South Africa for 2nd place.
You can watch the final match at the link below: (https://bakermckenzie.zoom.us/rec/share/9VRrKry5j2_wSB8X4sicgWXnBmZ--3olUkOF_JMbnwRROeUsC-NYQhnoZCSRIq6Y.8XvxPSKQFL7XbwQL)