TTJda Navro‘z: sumalak sayli, “Osh chempionati” va unutilmas lahzalar
Toshkent davlat yuridik universiteti Talabalar turar joyida 21-mart — Navro‘z umumxalq bayrami munosabati bilan unutilmas lahzalarga boy bo‘lgan bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar va TDYUning talabalar turar joylarida istiqomat qiluvchi yigit-qizlar ishtirok etdi.
Bayram tadbiri doirasida talabalar turar joylarida istiqomat qilayotgan yoshlar o‘rtasida “Osh chempionati” o‘tkazildi. Chempionatda o‘zining oshpazlik mahoratini namoyish etib, g‘olib va sovrindor bo‘lgan talabalarga qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.
Shundan so‘ng ishtirokchilar uchun iqtidorli talabalar tomonidan tayyorlangan bayram dasturi namoyish etildi. Jonli ijrodagi kuy-qo‘shiqlar, ajoyib raqslar barchaga quvonch ulashdi. Bayram doirasida sumalak sayli ham o‘tkazilib, Navro‘zga xos an’analar namoyish etildi.
Bir so‘z bilan aytganda, yuqori kayfiyat, ajoyib kuy-qo‘shiqlar, betakror lahzalarga boy bo‘lgan bo‘lgan bayram nafaqat talabalar, balki barcha ishtirokchilar va mehmonlar uchun ham unutilmas kun bo‘ldi.

Navruz in the Student Dormitory: sumalak sayli, pilaf championship, and unforgettable moments
In connection with the national holiday of Nawruz, a festive event full of unforgettable moments was organized in the Student Hostel of Tashkent State University of Law.
The event was attended by the university representatives, teaching staff, boys and girls living in student dormitories of TSUL.
As part of the festive event among the youth living in student dormitories, a pilaf championship was held. Students who demonstrated culinary skills and became winners and prize-winners of the championship were awarded valuable gifts.
Consequently, the participants are presented with a festive program prepared by talented students. Live songs and national dances gave everyone a festive mood. As part of the celebration, sumalak sayli also took place, and festive traditions were presented.
In a word, the holiday, full of wonderful songs and unique moments, has become an unforgettable day not only for students, but also for all participants and guests.