Rossiya Federatsiyasining Sochi shahrida Xalqaro tarmoq instituti (MSI)ning “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishning oldini olish (POD/FT)” sohasida “Ta’lim va karyera” xalqaro ko‘rgazmasi o‘tkazildi.
Xalqaro ko‘rgazmada MDH va BRIKS tashkilotiga a’zo mamlakatlarning oliy ta’lim muassasalari vakillari, maktab o‘quvchilari, talabalar, xalqaro ekspertlar, shu jumladan, Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi ham ishtirok etdi.
Tadbirda ishtirokchilar oliy ta’lim muassasalaridagi ta’lim jarayoni, ilmiy salohiyat, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bo‘yicha foydali ma’lumotlarga ega bo‘ldi.
Nufuzli ko‘rgazma doirasida oliy taʼlim muassasalari vakillari oʻrtasida ishchi uchrashuvlar tashkil etilib, hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.

TSUL took part in the international exhibition "Education and Career" in Sochi
In the city of Sochi of the Russian Federation, the international exhibition "Education and Career" in the field of "Prevention of legalization of criminal incomes and terrorism financing (AML/CFT)" of International Network Institute (INI) took place.
The international exhibition was attended by representatives of higher educational institutions of the CIS and BRICS countries, schoolchildren, students, international experts, including the team of Tashkent State University of Law.
At the event, the participants received useful information about the educational process, scientific potential, the conditions created for students in higher education institutions.
During the prestigious exhibition working meetings of representatives of higher education institutions were organized and issues of cooperation and exchange of experience were discussed.