Rossiya Federatsiyasining Sochi shahrida Xalqaro tarmoq instituti (MSI)ning “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishning oldini olish (POD/FT)” sohasida “Ta’lim va karyera” xalqaro ko‘rgazmasi o‘tkazildi.
Xalqaro ko‘rgazmada MDH va BRIKS tashkilotiga a’zo mamlakatlarning oliy ta’lim muassasalari vakillari, maktab o‘quvchilari, talabalar, xalqaro ekspertlar, shu jumladan, Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi ham ishtirok etdi.
Tadbirda ishtirokchilar oliy ta’lim muassasalaridagi ta’lim jarayoni, ilmiy salohiyat, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bo‘yicha foydali ma’lumotlarga ega bo‘ldi.
Nufuzli ko‘rgazma doirasida oliy taʼlim muassasalari vakillari oʻrtasida ishchi uchrashuvlar tashkil etilib, hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.

ТГЮУ принял участие в международной выставке «Образование и карьера» в Сочи
В городе Сочи Российской Федерации прошла международная выставка «Образование и карьера» по направлению «Предотвращение легализации преступных доходов и финансирования терроризма (ПОД/ФТ)» Международного сетевого института (МСИ).
В международной выставке приняли участие представители высших учебных заведений стран СНГ и БРИКС, школьники, студенты, международные эксперты, в том числе коллектив Ташкентского государственного юридического университета.
На мероприятии участники получили полезную информацию об учебном процессе, научном потенциале, условиях, созданных для студентов в высших учебных заведениях.
В рамках престижной выставки были организованы рабочие встречи представителей высших учебных заведений, обсуждены вопросы сотрудничества и обмена опытом.