Husayn Radjabov Oksford universitetida stajirovka o‘tamoqda
Toshkent davlat yuridik universiteti “Biznes huquqi” kafedrasi mudiri Husayn Radjapov Buyuk Britaniyaning nufuzli Chevening xalqaro tanlovida g‘olib bo‘lib, joriy yilning 1-oktabrdan 2023-yil 18-martiga qadar QS xalqaro reytingida 4-o‘rinni egallab turgan Oksford universitetida stajirovka o‘tash imkoniyatini qo‘lga kiritdi.
Ushbu xorijiy stajirovkadan asosiy maqsad Oksford universitetida Raqobat huquqi bo‘yicha doktorlik dissertatsiyasi (DSc) doirasida o‘rganishlar olib borish hamda Oxford Centre for Islamic Studies markazida Islom moliyasini joriy qilishning huquqiy asoslari bo‘yicha amaliy tadqiqotlar o‘tkazish hisoblanadi.

Хусаин Раджабов проходит стажировку в Оксфордском университете
Заведующий кафедрой бизнес-права Ташкентского государственного юридического университета Хусаин Раджапов стал победителем престижного международного конкурса Великобритании Chevening, получив возможность пройти стажировку в Оксфордском университете, который занимает 4-го место в международном рейтинге QS с 1 октября текущего года по 18 марта 2023 года.
Основной целью данной зарубежной стажировки является проведение исследований в рамках докторской диссертации (DSc) по конкурентному праву в Оксфордском университете и проведение практических исследований правовых основ внедрения исламских финансов в Oxford Centre for Islamic Studies.