TDYUda “Yoshlar va biznes: tadbirkorlikni rivojlantirishning huquqiy istiqbollari” mavzusida yosh olimlarning xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti Xususiy huquq fakulteti Biznes huquqi kafedrasi va universitet Yosh olimlar kengashi tomonidan o‘tkazilayotgan anjuman 16-may 14:00 da TDYU 4-bino 204-xonada boshlanadi.
Shuningdek, konferensiya doirasida “Startap uchun yurist: qonun va biznes” nomli xalqaro olimpiada ham tashkil etiladi.
Konferensiya va anjumanda TDYU 2–4-bosqich talabalari va biznes huquqi masalalariga qiziqqan yosh tadqiqotchilar ishtirok etishi mumkin.

В ТГЮУ пройдет международная научно-практическая конференция молодых ученых на тему «Молодёжь и бизнес: правовые перспективы развития предпринимательства»
Конференция, организованная кафедрой бизнес-права факультета частного права и Советом молодых ученых Ташкентского государственного юридического университета, начнется 16 мая в 14:00 в аудитории №204 здания №4 ТГЮУ.
В рамках конференции также будет проведена международная олимпиада «Юрист для стартапа: закон и бизнес».
В конференции примут участие студенты 2–4 курсов, а также молодые исследователи, интересующиеся вопросами бизнес-права.