TDYUda “Jinoiy sud ishlarini yuritishni modernizatsiyalash: sudgacha bo‘lgan bosqichda sud nazorati” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkaziladi
15-may 14:00 da boshlanadigan xalqaro tadbirda Qozog‘iston Respublikasining Alikhan Bokeikhan University, Tojikiston milliy universiteti, Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi, Rossiya oliy ta’lim muassasalari, O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi, Harbiy sudi, Bosh prokuratura, Harbiy prokuratura, Ichki ishlar vazirligi, Advokatlar Palatasi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi qonun hujjatlari va huquqiy siyosat instituti vakillari, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Vakilining Bola huquqlari bo‘yicha vakili, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi, Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi, Jamoat xavfsizligi universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari ishtirok etadi.
Xalqaro konferensiya yakunlari bo‘yicha materiallar to‘plami (tezislar) nashr etilishi rejalashtirilgan. Unda o‘z ilmiy ishlarini chop etishni istaganlar materiallarini Toshkent davlat yuridik universiteti Jinoyat-protsessual huquqi kafedrasi o‘qituvchisi Sardor Zokirov (s.zokirov@tsul.uz)ga elektron tarzda yuborishi kerak.

В ТГЮУ пройдет международная научно-практическая конференция на тему «Модернизация уголовного судопроизводства: судебный контроль на досудебной стадии»
Мероприятие, которое состоится 15 мая в 14:00, примут участие представители Alikhan Bokeikhan University, Национального университета Таджикистана, Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, российских высших учебных заведений, Верховного суда Республики Узбекистан, Военный суд, Генеральная прокуратура, Военной прокуратуры, Министерства внутренних дел, Палаты адвокатов, Института законодательства и правовой политики при Президенте Республики Узбекистан, Уполномоченного Олий Мажлиса Республики Узбекистан по правам человека, Академии правоохранительных органов, Академии Министерства внутренних дел, Университета общественной безопасности, Ташкентского государственного юридического университета.
По итогам международной конференции планируется публикация сборника материалов (тезисов). Желающие опубликовать свои научные работы могут отправить материалы в электронном виде преподавателю кафедры уголовно-процессуального права Ташкентского государственного юридического университета Сардору Зокирову (s.zokirov@tsul.uz).