TDYUda “Jinoiy sud ishlarini yuritishni modernizatsiyalash: sudgacha bo‘lgan bosqichda sud nazorati” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkaziladi
15-may 14:00 da boshlanadigan xalqaro tadbirda Qozog‘iston Respublikasining Alikhan Bokeikhan University, Tojikiston milliy universiteti, Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi, Rossiya oliy ta’lim muassasalari, O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi, Harbiy sudi, Bosh prokuratura, Harbiy prokuratura, Ichki ishlar vazirligi, Advokatlar Palatasi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi qonun hujjatlari va huquqiy siyosat instituti vakillari, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Vakilining Bola huquqlari bo‘yicha vakili, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi, Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi, Jamoat xavfsizligi universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari ishtirok etadi.
Xalqaro konferensiya yakunlari bo‘yicha materiallar to‘plami (tezislar) nashr etilishi rejalashtirilgan. Unda o‘z ilmiy ishlarini chop etishni istaganlar materiallarini Toshkent davlat yuridik universiteti Jinoyat-protsessual huquqi kafedrasi o‘qituvchisi Sardor Zokirov (s.zokirov@tsul.uz)ga elektron tarzda yuborishi kerak.

TSUL will host an international scientific-practical conference on "Modernization of criminal proceedings: judicial control in the pre-trial stage"
The international event, starting on May 15th at 2:00 PM, will be attended by representatives from Alikhan Bokeikhan University (Kazakhstan), Tajik National University, the Law Enforcement Academy under the Prosecutor General's Office of the Republic of Kazakhstan, Russian higher education institutions, the Supreme Court of the Republic of Uzbekistan, the Military Court, the Prosecutor General's Office, the Military Prosecutor's Office, the Ministry of Internal Affairs, the Chamber of lawyers, the Institute of Legislation and Legal Policy under the President of the Republic of Uzbekistan, the Ombudsman for Children's Rights under the Oliy Majlis (Parliament) of the Republic of Uzbekistan, the Law Enforcement Academy, the Academy of the Ministry of Internal Affairs, the University of Public Safety, and faculty members of Tashkent State University of Law.
It is planned to publish a collection of materials (abstracts) based on the results of the international conference. Those wishing to publish their scientific work in the collection should send their materials electronically to Sardor Zokirov (s.zokirov@tsul.uz), a lecturer at the Department of Criminal Procedure Law at Tashkent State University of Law.
You can also participate in the conference via the following ZOOM link: https://us06web.zoom.us/j/81450574505?pwd=OcFAB7GsM022tjmzmiVMFKi81E5nmW.1