TDYU Manchester Metropolitan universiteti bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻydi
Tashrif doirasida ikki universitet rahbariyati uchrashib, oliy ta’lim muassasalari oʻrtasida oʻzaro hamkorlikni yoʻlga qoʻyish borasida muzokaralar olib bordi.
Muzokaralar davomida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, TDYU bitiruvchilarini Manchester Metropolitan universitetida sport, intellektual, xalqaro tijorat¸ atrof muhit va ingliz shartnoma huquqi boʻyicha maxsus magistratura va PhD dasturlarida oʻqitish yuzasidan hamkorlik qilish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, delegatsiya a’zolari MMU kampuslarida boʻlib, oʻquv jarayonlarini tashkil etish, auditoriya va ma’ruza xonalari, professor-oʻqituvchilar va ma’muriyat ofislari, maxsus sud zali va kutubxona faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Bundan tashqari, universitetning “Biznes va huquq” fakulteti dekani va professor-oʻqituvchilari bilan akademik sohada fikr va tajriba almashildi.
Ma’lumot uchun: Manchester Metropolitan universiteti (MMU)da 100 dan ortiq davlatdan 35 ming nafarga yaqin talaba tahsil oladi. Ushbu unuversitetda sport, intlektual mulk va korporativ boshqaruv huquqi yoʻnalishlari boʻyicha sifatli ta’lim beriladi.

A delegation headed by the Rector of Tashkent State University of Law Akbar Tashkulov visited Manchester Metropolitan University (MMU) in the United Kingdom.
The heads of the two universities met during the visit and held talks on establishing cooperation between the universities.
The talks were devoted to the exchange of teachers and students, and cooperation in the education of TSUL graduates in special master's and Ph.D. programs in sports, intellectual, international business, environmental, and English contract law at Manchester Metropolitan University.
The delegation also visited the campus of MMU and got acquainted with the organization of the educational process, classrooms and lecture halls, administration and faculty offices, a special courtroom, and a library.
In addition, there was an exchange of views and experiences in the academic field with the Dean of the Faculty of Business and Law and professors of the University.
For reference: Manchester Metropolitan University (MMU) numbers about 35,000 students from over 100 countries worldwide. The university provides quality education in the field of sports law, intellectual property law, and corporate governance.