TDYU Manchester Metropolitan universiteti bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻydi
Tashrif doirasida ikki universitet rahbariyati uchrashib, oliy ta’lim muassasalari oʻrtasida oʻzaro hamkorlikni yoʻlga qoʻyish borasida muzokaralar olib bordi.
Muzokaralar davomida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, TDYU bitiruvchilarini Manchester Metropolitan universitetida sport, intellektual, xalqaro tijorat¸ atrof muhit va ingliz shartnoma huquqi boʻyicha maxsus magistratura va PhD dasturlarida oʻqitish yuzasidan hamkorlik qilish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, delegatsiya a’zolari MMU kampuslarida boʻlib, oʻquv jarayonlarini tashkil etish, auditoriya va ma’ruza xonalari, professor-oʻqituvchilar va ma’muriyat ofislari, maxsus sud zali va kutubxona faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Bundan tashqari, universitetning “Biznes va huquq” fakulteti dekani va professor-oʻqituvchilari bilan akademik sohada fikr va tajriba almashildi.
Ma’lumot uchun: Manchester Metropolitan universiteti (MMU)da 100 dan ortiq davlatdan 35 ming nafarga yaqin talaba tahsil oladi. Ushbu unuversitetda sport, intlektual mulk va korporativ boshqaruv huquqi yoʻnalishlari boʻyicha sifatli ta’lim beriladi.

ТГЮУ установил сотрудничество с Manchester Metropolitan University
Делегация во главе с ректором Ташкентского государственного юридического университета Акбаром Ташкуловым посетила Manchester Metropolitan University (MMU) в Великобритании.
В ходе визита руководители двух университетов встретились и провели переговоры по налаживанию сотрудничества между высшими учебными заведениями.
В ходе переговоров речь шла об обмене преподавателями и студентами, сотрудничестве в сфере обучения выпускников ТГЮУ в Manchester Metropolitan University по специальным магистерским и докторским (PhD) программам спортивного, интеллектуального, международного коммерческого, экологического и английского договорного права.
Делегация также посетила кампуса ММU и ознакомилась с организацией учебного процесса, аудиториями и лекционными залами, офисами администрации и преподавателей, специальным залом судебных заседаний и библиотекой.
Кроме того, состоялся обмен мнениями и опытом в академической сфере с деканом факультета бизнеса и права, профессорами университета.
Для справки: Manchester Metropolitan University (MMU) насчитывает около 35 000 студентов из более чем 100 стран мира. Университет предоставляет качественное образование в области спортивного права, права интеллектуальной собственности и корпоративного управления.