Xabaringiz bor, poytaxtimizda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Qarori ijrosini taʼminlash maqsadida “TalabaExpo — 2025” kasb ko‘rgazmasi o‘tkazilmoqda.
Ko‘rgazma doirasida ishtirokchilar uchun Toshkent davlat yuridik universiteti haqida taqdimot qilindi. Unda TDYU yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori, professor Ahrorxon Hoshimxonov tomonidan talaba-yoshlarga Toshkent davlat yuridik universitetining missiyasi va maqsadlari, nufuzi va afzalliklari, universitetning taniqli bitiruvchilari haqida ma’lumot berildi.

As you know, within the framework of implementing the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 14, 2025, “On additional measures to assist graduates of higher education institutions in employment”, the TalabaExpo — 2025 career fair is taking place in Tashkent.
During the exhibition, a presentation about Tashkent State University of Law was conducted. The First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of TSUL, Professor Ahrorkhon Hoshimkhonov, spoke to students about the university’s mission and goals, its prestige and advantages, as well as its well-known alumni.
Additionally, detailed answers were provided during the presentation to participants’ questions, including the question, “Why exactly Tashkent State University of Law?”.