Glazgo universiteti mas’ul dekani va bosh ofitseri bilan onlayn uchrashuv o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi tashabbusi bilan TDYU va Glazgo universiteti o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalariga bag‘ishlangan ilk uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Glazgo universitetining Markaziy hamda Janubiy Osiyo bilan hamkorlik qilish bo‘yicha mas'ul dekani, professor Moyra Boland hamda Xalqaro aloqalar ofisining Bosh ofitseri Mark Stansfield, kafedra mas’ullari va TDYU bitiruvchisi, Glazgo Universiteti magistri Sayidkomil Ibodullayev ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida Glazgo universiteti vakillari so‘z olib, TDYUda amalga oshirilayotgan ishlarga yuksak baho berdi hamda universitetlar hamkorlik aloqalarini o‘rnatishdan manfaatdor ekanini ta’kidladi.
Onlayn uchrashuv davomida taraflar hamkorlikning asosiy yo‘nalishlarini belgilab olib, bu borada tizimli ishlarni amalga oshirishga kelishib oldi.
Ma’lumot uchun: Glazgo universiteti Times Higher Education xalqaro reyting tashkiloti tomonidan “Yil universiteti” deb e’tirof etilgan bo‘lsa, QS Rankings – 2022 reytingida 73-o‘rinni egallagan. Hozirgi kunda TDYUning 2 nafar bitiruvchii mazkur oliy ta’lim muassasasida o‘qish imkonini qo‘lga kiritgan.

An online meeting with the Dean and a senior officer of the University of Glasgow
On the initiative of the Department of International Law and Human Rights, the first meeting was held to establish cooperation between Tashkent State University of Law and the University of Glasgow.
The meeting was attended by Moira Boland, dean for cooperation with Central and South Asia at the University of Glasgow, and Mark Stansfield, senior officer at the Office of International Relations, responsible staff of the department, and Sayidkomil Ibodullayev, a graduate of TSUL, a master's degree student of the University of Glasgow.
At the beginning of the meeting, the representatives of Glasgow University highly appreciated the work conducted at TSUL and noted that they are also interested in establishing partnership relations.
During the event, the main directions of cooperation were identified and intensive work on its further strengthening was agreed upon.
For information: Glasgow University is recognized as a "University of the Year" according to the international ranking organization Times Higher Education, ranks 73rd in QS Rankings – 2022. To date, two graduates of our university were given the opportunity to study in this educational institution.