Toshkent davlat yuridik universiteti va Roma Tre universiteti hamkorligida tashkil etilayotgan yozgi maktab besh kunlik intensiv kurs shaklida gibrid formatda (onlayn va oflayn) o‘tkaziladi.
Yozgi maktab mashg‘ulotlari 24-iyun 09:30 da boshlanadi va ularda huquqshunoslik, AKT yoki boshqa tegishli sohalarda tahsil olayotgan talabalar, kiberhuquq bo‘yicha bilimlarini kengaytirishni istagan yuridik amaliyotchilar, AKT sohasida ishlaydigan mutaxassislar ishtirok etishi mumkin.
Beshta moduldan iborat yozgi maktab mashg‘ulotlarida “Internetni boshqarish”, “Kiberhujum: muammolar, boshqaruv va kelajak”, “Kiberqonunchilikka kirish”, “Kiberjinoyatlar va sohadagi normativ-huquqiy baza”, “Raqamli asrda intellektual mulk va maxfiylik, elektron hukumat” kabi mavzularda foydali ma’lumotlar beriladi.

Summer School on "Studying the Legal Landscape of Cyberspace" to be Held at TSUL
The Summer School, organized by Tashkent State University of Law (TSUL) and Roma Tre University, will take place in the form of a five-day intensive course in a hybrid format (both online and offline).
The sessions, which will start on June 24 at 09:30 a.m., are open to students studying law, technology, or related fields, practicing lawyers seeking to expand their knowledge in cyber law, and professionals working in the technology sector.
The course consists of five modules, each module is dedicated to a specific aspect of cyber law: Internet governance, cyberspace: challenges, management, and future, introduction to cyber legislation, cybercrime and regulatory framework, intellectual property and privacy in the digital age, and e-government.