Toshkent davlat yuridik universiteti va Roma Tre universiteti hamkorligida tashkil etilayotgan yozgi maktab besh kunlik intensiv kurs shaklida gibrid formatda (onlayn va oflayn) o‘tkaziladi.
Yozgi maktab mashg‘ulotlari 24-iyun 09:30 da boshlanadi va ularda huquqshunoslik, AKT yoki boshqa tegishli sohalarda tahsil olayotgan talabalar, kiberhuquq bo‘yicha bilimlarini kengaytirishni istagan yuridik amaliyotchilar, AKT sohasida ishlaydigan mutaxassislar ishtirok etishi mumkin.
Beshta moduldan iborat yozgi maktab mashg‘ulotlarida “Internetni boshqarish”, “Kiberhujum: muammolar, boshqaruv va kelajak”, “Kiberqonunchilikka kirish”, “Kiberjinoyatlar va sohadagi normativ-huquqiy baza”, “Raqamli asrda intellektual mulk va maxfiylik, elektron hukumat” kabi mavzularda foydali ma’lumotlar beriladi.

В ТГЮУ пройдет Летняя школа «Изучение правового ландшафта киберпространства»
Летняя школа, организованная Ташкентским государственным юридическим университетом и Университетом Рома Тре, пройдет в форме пятидневного интенсивного курса в гибридном формате (онлайн и офлайн).
В занятиях, которые начнутся 24 июня в 09:30, могут принять участие студенты, изучающие право, технологии или смежные области, практикующие юристы, желающие расширить свои знания в области киберправа, профессионалы, работающие в технологической отрасли.
Курс состоит из пяти модулей, каждый из которых посвящен определенному аспекту киберправа: управление интернетом, киберпространство: вызовы, управление и будущее, введение в киберзаконодательство, киберпреступность и нормативно-правовую базу, интеллектуальная собственность и конфиденциальность в цифровую эпоху, электронное правительство.