“O‘zbekistonda inson huquqlari va yoshlar huquqlari: xalqaro standartlar va xorijiy tajriba” mavzusida davra suhbati o‘tkaziladi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida inson huquqlari sohasidagi milliy ta’lim dasturini tasdiqlash to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta'minlash yuzasidan “Inson huquqlari” haftaligi bo‘lib o‘tmoqda.
Haftalik davomida “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti hamda “Xalqaro huquq va inson huquqlari" kafedrasi tashabbusi bilan “O‘zbekistonda inson huquqlari va yoshlar huquqlari: xalqaro standartlar va xorijiy tajriba” mavzusida davra suhbati tashkil etilmoqda.
Davra suhbati 28-fevral 10:00 da TDYU 1-bino kengashlar xonasida boshlanadi.
Anjumanda ma’ruza va maqolalar bilan ishtirok etishni istaganlar 27-fevralga qadar “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi o‘qituvchisi Shohruh Tillaboyev (@Shohruh_TM telegram manzili)ga murojaat qilishi kerak.

Будет проведен круглый стол на тему «Права человека и права молодежи в Узбекистане: международные стандарты и зарубежный опыт»
Как вы знаете, в целях исполнения задач, определенных постановлением Президента Республики Узбекистан «Об утверждении Национальной программы образования в области прав человека в Республике Узбекистан» проводится Неделя прав человека.
В рамках недели по инициативе факультета «Международное право и сравнительное правоведение» и кафедры «Международное право и права человека» будет организован круглый стол на тему «Права человека и права молодежи в Узбекистане: международные стандарты и зарубежный опыт».
Круглый стол пройдет 28 февраля в 11:00 в зале заседаний здания №1 ТГЮУ.
Для участия в круглом столе с докладами и статьями обращайтесь до 27 февраля к преподавателю кафедры международного права и прав человека Шохруху Тиллабоеву по телеграм-адресу @Shohruh_TM.