TDYU hamkori bo‘lgan Gruziya universiteti (University of Georgia) 2–4-bosqich talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qiladi
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida akademik mobillik dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni 10-mayga qadar dekanatlarga taqdim etishi kerak:
3. Ingliz tilini bilish sertifikati (IELTS – 6.0):
4. Boshqa sertifikatlar.
Loyiha 1 semestr (2023-yil 1-sentabrdan 2024-yil yanvarga qadar) davomida hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, TDYUdagi kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.
Eslatib o‘tamiz, dastur talabalari Gruziya universitetning talabalar turar joyiga joylashtirilmaydi.
Ma’lumot uchun: Tbilisida o‘rtacha yashash narxi oyiga transport, ovqatlanish va dam olishni hisobga olganda (ijara xarajatlaridan tashqari) 900–1100 GEL (300–400 yevro)ni tashkil etadi.

Партнер ТГЮУ – Университет Грузии объявляет программу академической мобильности для студентов 2–4 курсов
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 10 мая следующие документы:
3. cертификат о владении английским языком:
– Cambridge CAE или CPE B2 и выше.
Проект позволяет обучаться 1 семестр (с сентября 2023 года по январь 2024 года) в зарубежном университете-партнере. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, место проживание и расходы на проживание) покрываются студентом.
Напоминаем, что университет не предоставляет общежитие для проживания.
Для справки: средняя стоимость проживания в Тбилиси составляет 900-1100 GEL (300-400 евро) в месяц с учетом расходов на транспорт, питание и отдых, без учета арендной платы.