Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi “Husniobod” va “Matonat” mahallalarida ilmiy yondashuv asosida huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish, jinoyatchilikni jilovlash bo‘yicha metodika va tajriba yaratish bo‘yicha imzolangan yo‘l xaritasiga ko‘ra, TDYU “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi tomonidan mahalladagi 53-, 80-umumta’lim maktablarida “Street Law” loyihasiga start berildi.
80-maktabda “Huquqlaringiz uchun kurashmoqchimisiz? Avval ularni biling! (Inson huquqlari)” mavzusida o‘tkazilgan ilk darsni kafedra o‘qituvchilari Abror Mamajonov va Nargizaxon Raximjonova boshchiligida volontyor-talabalar Shohruh Jo‘rayev, Jaxongir Boltabayev, Munisa Raimova olib bordi.

Проект «Street Law» стартовал в школах Юнусабадского района
Согласно подписанной дорожной карте по предупреждению правонарушений на основе научного подхода, разработке методов и создания опыта по профилактике правонарушений в махаллях «Хусниобод» и «Матонат» Юнусабадского района города Ташкента, кафедрой уголовного права, криминологии и противодействия коррупции ТГЮУ в общеобразовательных школах №№53 и 80 дан старт проекту «Street Law».
Первое занятие в школе №80 на тему «Хотите бороться за свои права? Сначала узнайте их! (Права человека)» под руководством преподавателей кафедры Аброра Мамажонова и Наргизахон Рахимжоновой провели студенты-волонтеры Шохрух Жураев, Жахонгир Болтабаев, Муниса Раимова.