“Konstitutsiyaviy islohotlar: Yevropa Ittifoqi va Markaziy Osiyo mamlakatlari tajribasi” mavzusida xalqaro davra suhbati o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi tomonidan tashkil etilayotgan anjuman 2022-yil 7-dekabr 10:00da boshlanadi
Xalqaro anjumanda M.Auezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Adliya vazirligi yuridik texnikumlari va TDYU qoshidagi akademik litsey professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etadi.

Состоится международный круглый стол на тему «Конституционные реформы: опыт Европейского Союза и стран Центральной Азии»
Мероприятие, организованное кафедрой международного права и прав человека Ташкентского государственного юридического университета, начнется 7 декабря в 10:00.
В международной конференции примут участие преподаватели и студенты Южно-Казахстанского государственного университета имени М. Ауэзова, Университета мировой экономики и дипломатии, юридических техникумов Министерства юстиции и академического лицея при ТГЮУ.