“Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition — 2023” tanlovining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilgi tanlovning global raundlarida dunyoning 100 dan ortiq mamlakatidan 120 ta jamoa ishtirok etmoqda. Ushbu xalqaro tanlovda Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi yurtimiz sharafini himoya qilmoqda.
Jamoamizning global raundlardagi ilk raqibi Iroqdagi Amerika universiteti jamoasidir.
Ma’lumot uchun: “Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition” sud jarayonlari bo‘yicha 1960-yildan beri o‘tkazib kelinayotgan dunyodagi eng katta xalqaro tanlovlardan biri bo‘lib, unda 100 ta mamlakatdan huquqshunoslik yo‘nalishidagi 700 ga yaqin ta’lim muassasasi g‘oliblik uchun bellashadi. Birlashgan Millatlar Tashkiloti Xalqaro sudidagi ikki mamlakat o‘rtasidagi nizo simulyatsiyasi tarzida ingliz tilida o‘tkaziladigan bahslarda 2000 nafarga yaqin talaba ishtirok etadi.

Jessup Moot - 2023 has begun
120 teams from more than 100 countries of the world take part in the global stages of this year's competition. At this international competition, the team of Tashkent State University of Law defends the honor of our country.
The first opponent of our team in the global rounds was the team of the American University in Iraq.
For reference: Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition - 2023 is one of the world's largest international law litigation competitions, which has been held since 1960. It is attended by about 700 universities in the direction of "jurisprudence" from 100 countries. The debate, which will take place in English in the form of a simulation of a dispute between two countries in the International Court of Justice, will be attended by about 2,000 students.