Oliy ta'lim muassasalarining bitiruvchilari tanlov asosida o‘zlari xohlagan vazirlik va idoralarda stipendiyali stajirovka o‘taydi
O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi hamkorligida “Yosh mutaxassislarni tanlashning namunaviy dasturi” ishlab chiqildi.
Davlat xizmatiga eng munosib kadrlarni tanlash va istiqbolli kadrlarni tayyorlashni tizimli yo‘lga qo‘yish hamda OTM bitiruvchilarini davlat xizmatiga jalb qilish samaradorligini oshirishga qaratilgan loyihaning namunaviy dasturi bilan ushbu link orqali tanishish mumkin: https://bit.ly/3y1ljb8⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Graduates from universities will have paid internships in ministries and agencies on a competitive basis
The Agency for Youth Affairs of the Republic of Uzbekistan and Agency for Development of Civil Service under the President of the Republic of Uzbekistan developed exemplary program of selection of young specialists.
The exemplary program of the project aimed at the systematic implementation of the selection of the most worthy personnel for civil service, as well as increasing the efficiency of attracting graduates to public service, can be found here: https://bit.ly/3y1ljb8⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠