“Zamonaviy Qozog‘iston va O‘zbekiston huquqi: holati, xususiyatlari va rivojlanish istiqbollari” mavzusida o‘zbek-qozoq xalqaro anjumani bo‘lib o‘tadi
Toshkent davlat yuridik universitetida professor-o‘qituvchilar uchun tashkil etilayotgan xalqaro anjumanda Scopus va Scival xalqaro ma’lumotlar bazasida 20 ta xalqaro ilmiy maqola muallifi A.Nukusheva, shuningdek, B.Taytorina, I.Tulteyev, E.Buketova, L.Burxanova, E.Buribaev va S.Muratayev ma’ruza qiladi.
Forum doirasida TDYUda tahsil olayotgan qozog‘istonlik talabalar bilan uchrashuv va A.Nukusheva tomonidan “Xalqaro indekslangan jurnallarda maqolalar tayyorlash va chop etish vositalari” mavzusida vebinar tashkil etiladi.

The international Uzbek-Kazakh forum on "The Law of Modern Uzbekistan and Kazakhstan: Status, Peculiarities and Development Prospects" will be conducted
The reports will be made by the author of 20 international scientific articles in the international databases Scopus and Scival A.Nukusheva, as well as B.Taitorina, I.Tulteev, E.Buketova, L.Burkhanova, E.Buribaev and S.Murataev.
Within the forum there will be organized the meeting with the Kazakh students, studying at TSUL, as well as the webinar "Tools for preparation and publication of articles in international indexed journals" by A. Nukusheva.
The International Forum will begin at 10:00 a.m. (September 28th) in the Information and Resource Center of TSUL.