TDYU va QS rahbariyati universitetning mazkur xalqaro reytingdagi nufuzini oshirish bo‘yicha fikr almashdi
Barchamizga ma’lumki, QS World University Rankings tashkiloti har yili universitetlarning xalqaro reytinglarini e’lon qilib boruvchi nufuzli tashkilotlardan biridir. Ushbu reyting universitetlarni akademik va ish beruvchilar oldidagi nufuzi, ilmiy tadqiqot faoliyati va iqtiboslik ko‘rsatkichlari, bitiruvchilar bandligi va ularni ish bilan ta’minlanganlik darajasiga baho beradi.
Toshkent davlat yuridik universiteti Akbar Tashkulov boshchiligidagi delegatsiya Buyuk Britaniyaga tashrifi davomida QS bosh ofisida tashkilot prezidenti Nunzio Quacquarelli va mintaqaviy direktori Sergey Xristolubov bilan uchrashdi.
Uchrashuvda QS xalqaro reytinglarida ishtirok etishning asosiy mezonlari, talablari muhokama qilindi. TDYUning reytingdagi yutuqlari, akademik va ish beruvchi reputatsiya ko‘rsatkichlari hamda professor-o‘qituvchilarning ilmiy faoliyati tahlil qilindi.
Shuningdek, QS rahbariyati tomonidan universitetning xalqaro reytinglardagi hozirgi o‘rni va uni yanada rivojlantirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Ma’lumot uchun: TDYU QS World University Ranking 2022 da “Recognation of Data Engagement” nominatsiyasi bilan taqdirlandi.

TSUL and QS exchanged views on improving the prestige of the university in this international ranking
As we all know, QS World University Rankings is one of the leading organizations that annually publishes international rankings of universities. This ranking evaluates the prestige of the university in the academic community and among employers, research activities and citations, employment of graduates and the level of their employment.
During the visit to the UK, delegation headed by rector of Tashkent State University of Law - Akbar Tashkulov met with the president of the organization Nunzio Kvakcarelli and regional director Sergey Khristolyubov at head office of QS.
During the meeting, the basic criteria and requirements for participation in the international QS rankings were discussed. The achievements of TSUL in the ratings, academic and professional reputation and research activities of the teaching staff were analyzed.
The QS representatives have also given recommendations on the current position of the University in international rankings and its further development.
For reference: TSUL was awarded the nomination "Recognition of Data Engagement" in the QS World University Ranking 2022.