Rossiyaning Ufa shahrida “Huquqiy tizim va zamonaviy chaqiriqlar” mavzusida IX Xalqaro talabalar yuridik forumi bo‘lib o‘tdi.
Butun dunyodan kelgan talabalar, aspirantlar va professor-o‘qituvchilarni huquqshunoslikning dolzarb masalalarini muhokama qilish va o‘z tadqiqotlarini taqdim etish maqsadida jamlagan xalqaro forumda Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi ham muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Xususan, “Huquqiy tizim va zamonaviy chaqiriqlar” mavzusidagi talabalar, aspirantlar va yosh olimlarning XXI xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi doirasida o‘tkazilgan ma’ruzalar tanlovida TDYU talabalari Mahbuba Abdusamikova va Kumushxon Abdumutalimova birinchi o‘rinni, Davron Ismatullayev esa ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, TDYU Fuqarolik huquqi kafedrasi professorlari Leyla Burxanova va Umida Sharaxmetova hamda universitetimizning Yosh olimlar kengashi raisi, dotsent Liliya Achilova tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Команда ТГЮУ приняла успешное участие в IX Международном студенческом юридическом форуме на тему «Правовая система и вызовы современности»
В городе Уфе (Россия) состоялся IX Международный студенческий юридический форум на тему «Правовая система и вызовы современности».
Это масштабное событие объединило студентов, аспирантов и преподавателей со всего мира, чтобы обсудить актуальные вопросы юриспруденции и представить свои исследования. На форуме представители Ташкентского государственного юридического университета достигли значительных успехов.
В частности, в конкурсе докладов, проходившего в рамках XXI Международной научно-практической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых «Правовая система и вызовы современности» студенты ТГЮУ Махбуба Абдусамикова и Кумушхон Абдумуталимова заняли первые места, а Даврон Исматуллаев – второе место.
Кроме того, профессорам кафедры гражданского права Лейле Бурхановой и Умиде Шарахметовой, а также председателю Совета молодых ученых ТГЮУ, доценту Лилии Ачиловой вручены благодарственные письма.