Rossiyaning Ufa shahrida “Huquqiy tizim va zamonaviy chaqiriqlar” mavzusida IX Xalqaro talabalar yuridik forumi bo‘lib o‘tdi.
Butun dunyodan kelgan talabalar, aspirantlar va professor-o‘qituvchilarni huquqshunoslikning dolzarb masalalarini muhokama qilish va o‘z tadqiqotlarini taqdim etish maqsadida jamlagan xalqaro forumda Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi ham muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Xususan, “Huquqiy tizim va zamonaviy chaqiriqlar” mavzusidagi talabalar, aspirantlar va yosh olimlarning XXI xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi doirasida o‘tkazilgan ma’ruzalar tanlovida TDYU talabalari Mahbuba Abdusamikova va Kumushxon Abdumutalimova birinchi o‘rinni, Davron Ismatullayev esa ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, TDYU Fuqarolik huquqi kafedrasi professorlari Leyla Burxanova va Umida Sharaxmetova hamda universitetimizning Yosh olimlar kengashi raisi, dotsent Liliya Achilova tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

The IX International Student Legal Forum, themed “The Legal System and Modern Challenges,” took place in Ufa, Russia.
This prominent event gathered students, graduate students, and professors from across the globe to discuss critical legal issues and showcase their research. Participants from Tashkent State University of Law (TSUL) delivered outstanding performances at the forum.
During the report competition, which was part of the XXI International Scientific and Practical Conference of Students, Graduate Students, and Young Scientists, TSUL students Makhbuba Abdusamikova and Kumushkhon Abdumutalimova secured first-place awards, while Davron Ismatullaev earned second place.
Moreover, letters of appreciation were presented to Professors Leila Burkhanova and Umida Sharakmetova from the Department of Civil Law, as well as to Associate Professor Liliya Achilova, who chairs TSUL’s Council of Young Scientists.