Kamola Hakimova Adam Miskevich universitetida stajirovka o‘tadi
Toshkent davlat yuridik universiteti Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura kafedrasi o‘qituvchisi Kamola Hakimova stajirovka o‘tash uchun Polshaning Adam Miskevich universitetiga tashrif buyurdi.
Stajirovka davomida K.Hakimova Polshadagi advokatura tizimini o‘rganish bilan bir qatorda huquq sohasidagi yetakchi mutaxassislar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi va professorlarning darslarini kuzatib, ularning o‘qitish uslublarini tahlil qildi.
Bundan tashqari, TDYU o‘qituvchisi polshalik talabalar uchun mahorat darsini tashkil etib, ularga o‘z tadqiqotining maqsad-vazifalari hamda Toshkent davlat yuridik universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan akademik almashinuv dasturlarida ishtirok etish imkoniyatlari haqida ma’lumot berdi. Mashg‘ulotda asosiy e’tibor TDYUda xorijiy talabalarni o‘qitish shartlari va xususiyatlarini muhokama qilishga qaratildi.

Kamola Khakimova, a lecturer at the Department of Judiciary, Law Enforcement, and Advocacy at Tashkent State University of Law, completed an internship at Adam Mickiewicz University in Poznan, Poland.
During her visit, she explored Poland's advocacy system, engaged in discussions with prominent legal experts, and attended lectures by professors to gain insights into their teaching methodologies.
As part of the program, Khakimova also conducted a master class, where she shared her research and introduced Polish students to exchange program opportunities with Tashkent State University of Law. The session also discussed the conditions and specifics of studying at TSUL for international students.