TDYU va Namangan davlat universiteti o‘rtasida hamkorlik aloqalari kengaymoqda
Tashrif doirasida NamDU Huquqshunoslik fakulteti professor-o‘qituvchilari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Davra suhbati tarzida o‘tgan uchrashuvda mamlakatimizda huquqiy ta’limnini rivojlantirish borasida qilinayotgan ishlar, huquqiy fanlarni o‘qitishning zamonaviy metodlari, huquqiy ta’limning rivojlanish tendensiyalari va shu yo‘nalishdagi qator masalalar muhokama qilindi.
Uchrashuvda TDYU va NamDU o‘rtasida hamkorlikni kengaytirish, akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish, hamkorlikda ilmiy taqdiqotlar o‘tkazish, ilmiy maqolalar va kitoblar chop etishga kelishib olindi.

Cooperation between TSUL and Namangan State University is expanding
Acting Rector of Tashkent State University of Law, Doctor of Law, Professor Islambek Rustambekov visited Namangan State University.
As part of the visit, a meeting was organized with the law faculty of Namangan State University.
At the meeting, which was held in the format of a round table discussion, the current work on the development of legal education in our country, modern methods of teaching legal disciplines, trends in the development of legal education and a number of issues in this direction were discussed.
At the meeting it was agreed to expand cooperation between TSUL and NamSU, to establish academic exchange programs, to conduct joint scientific presentations, to publish scientific articles and books.