Ochiq eshiklar kuni qanday o‘tdi?
Toshkent davlat yuridik universitetida “Bir kun talaba boʻling!” shiori ostida “Ochiq eshiklar kuni” o‘tkazildi.
2023/2024-oʻquv yili qabul jarayonlari boʻyicha abituriyentlar va ularning ota-onalari, universitet faoliyatiga qiziquvchi fuqarolar uchun an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan navbatdagi tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi M.Vosiqova nomidagi akademik litsey, O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi yuridik texnikumlari o‘quvchilari, maktab bitiruvchilari va ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Ishtirokchilarga Qabul jarayonini tashkil etish bo‘limi hamda Strategik rivojlanish va xalqaro reytinglarga kirish bo‘limi mutaxassislari tomonidan qabul jarayonlari, bu yilgi imtihonlar, kvotalar, universitetning nufuzi, xalqaro reytinglardagi o‘rni, muassasada talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida ma’lumot berildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarning universitet faoliyati, yaratilgan sharoitlar, mavjud imkoniyatlar, o‘quv va qabul jarayonlari haqidagi savollariga javob berildi.

Как прошел День открытых дверей?
В Ташкентском государственном юридическом университете состоялся День открытых дверей под девизом "Стань студентом на один день!"
В очередном мероприятии, традиционно проводимом для абитуриентов и их родителей, граждан, заинтересованных в деятельности университета, приняли участие учащиеся Академического лицея имени Восиковой при Ташкентском государственном юридическом университете, юридических техникумов министерства юстиции Республики Узбекистан, выпускники школ и их родители.
Специалисты отдела организации процесса приема, а также отдела стратегического развития и вхождения в международные рейтинги проинформировали участников о процессах приема, экзаменах в этом году, квотах, репутации университета, его месте в международных рейтингах, условиях, созданных в университете для студентов.
В ходе мероприятия были даны ответы на вопросы участников о деятельности университета, созданных условиях, существующих возможностях, процессах обучения и приема.