Ochiq eshiklar kuni qanday o‘tdi?
Toshkent davlat yuridik universitetida “Bir kun talaba boʻling!” shiori ostida “Ochiq eshiklar kuni” o‘tkazildi.
2023/2024-oʻquv yili qabul jarayonlari boʻyicha abituriyentlar va ularning ota-onalari, universitet faoliyatiga qiziquvchi fuqarolar uchun an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan navbatdagi tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi M.Vosiqova nomidagi akademik litsey, O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi yuridik texnikumlari o‘quvchilari, maktab bitiruvchilari va ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Ishtirokchilarga Qabul jarayonini tashkil etish bo‘limi hamda Strategik rivojlanish va xalqaro reytinglarga kirish bo‘limi mutaxassislari tomonidan qabul jarayonlari, bu yilgi imtihonlar, kvotalar, universitetning nufuzi, xalqaro reytinglardagi o‘rni, muassasada talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida ma’lumot berildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarning universitet faoliyati, yaratilgan sharoitlar, mavjud imkoniyatlar, o‘quv va qabul jarayonlari haqidagi savollariga javob berildi.

How was the "Open Doors Day" held?
Tashkent State University of Law held an "Open Doors Day" under the motto "Become a student for a day!"
Students of the Academic lyceum named after M. Vosikova under Tashkent State University of Law, Law Colleges of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, school-leavers and their parents attended the regular event, which is traditionally held for applicants and their parents and citizens, interested in the university activities.
Specialists of the Department of admission process organization and the Department of strategic development and Entrance to international rankings informed the participants about the admission process, examinations this year, the quotas, the reputation of the university, its place in international rankings, and the conditions created at the university for students.
During the event, participants' questions were answered about the activities of the university, the conditions created, existing opportunities, and the processes of education and admission.