TDYU talabalari uchun “Eng yaxshi kazus” tanlovi e’lon qilindi
Toshkent davlat yuridik universiteti Jinoyat-protsessual huquqi kafedrasi hamda “Hazratali.uz” Telegram kanali hamkorligida tashkil etilayotgan tanlov “Jinoyat-protsessual huquqi”, “Jinoiy odil sudlov asoslari” va “Jinoyat protsessida dalillar va isbotlash” modullari bo‘yicha o‘tkaziladi.
Tanlov uchun taqdim etilgan kazuslar 250-300 ta so‘zdan iborat bo‘lishi hamda kazus bo‘yicha 4 ta savol bo‘lishi kerak.
Shuningdek, ishtirokchilar “@Hazratali_uz” va “@TSUL_CPL” Telegram kanallariga a’zo bo‘lishi lozim.
Tanlov uchun kazuslarni 10-avgustga qadar @Hazratali_uz_admin Telegram manziliga yuborish kerak.
“Eng yaxshi kazus” tanlovi g‘olib va sovrindorlari diplom hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadi.

Объявлен конкурс "Лучший казус" для студентов ТГЮУ
Конкурс, организованный кафедрой Уголовно-процессуального права Ташкентского государственного юридического университета совместно с Telegram-каналом Hazratali.uz, будет проводиться по модулям “уголовно-процессуальное право”, “основы уголовного правосудия” и “доказательства и доказывание в уголовном процессе”.
Казусы, которые будут направлены на конкурс, должны быть объемом от 250 до 300 слов и сопровождаться 4 вопросами по их содержанию.
Участники также должны иметь членство в Telegram-каналах “@hazratali_uz” и “@tsul_cpl”.
Казусы для конкурса должны быть отправлены до 10 августа по Telegram адресу @hazratali_uz_admin . Победители и призеры конкурса "Лучший казус" будут награждены дипломами и ценными подарками.