TDYU bakalavriatiga yo‘llanmaga ega bo‘lgan yuridik texnikum bitiruvchilarini o‘qishga qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabuli boshlandi
Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriatiga 2024/2025 o‘quv yili uchun yo‘llanmaga ega bo‘lgan yuridik texnikum bitiruvchilarini o‘qishga qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabuli boshlandi.
Hujjatlar 25-iyul (shu kuni ham)ga qadar https://qabul2024-texnikum.tsul.uz platformasi orqali qabul qilinadi.
1. diplom va uning ilovasi.
2. Arizaga ilova qilinayotgan hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyuymga 200 nuqtadan kam bo‘lmagan) alohida fayl ko‘rinishida bo‘lishi kerak. Har bir fayl o‘lchami 10 Mbdan oshmasligi lozim.
3. Arizani hujjatlar “PDF” (portable document format) formatida skaner qilingan nusxalar ko‘rinishida ilova qilingan holda jo‘natish mumkin.
Agar barcha zarur hujjatlar belgilangan talablarga muvofiq taqdim etilgan va Yo‘llanmalar yagona reyestrida yo‘llanma mavjud bo‘lgan taqdirda 72 soat ichida hujjatlarni qabul qilish bo‘yicha tegishli dasturiy ta’minot tomonidan avtomatik ravishda noyob raqam berish orqali ariza ro‘yxatga olinadi hamda abituriyentga belgilangan muddatda hujjatlarning asl nusxalarini taqdim etish haqida arizada ko‘rsatilgan elektron pochta manzili yoki telefon raqami bo‘yicha tegishli xabarnoma yuboriladi.
Eslatib o‘tamiz, 2023/2024 o‘quv yilida TDYU suhbat jarayonidan o‘ta olmagan abituriyentlar ushbu o‘quv yilida qayta hujjat topshirish huquqiga ega.

Acceptance of applications for admission to study of graduates of law colleges with a referral to the bachelor's degree of TSUL has started
The acceptance of applications for admission to study of graduates of law colleges with a direction to the undergraduate studies of Tashkent State University of Law for the 2024/2025 academic year has started.
Documents are accepted until July 25 (inclusive) through the platform https://qabul2024-texnikum.tsul.uz
Applicants fill out an application for enrollment in the name of the rector of TSUL in electronic form.
Documents attached to the application:
1. Diploma and its supplement.
2. The document attached to the application must be in a separate file (at least 200 dpi) to ensure authenticity. The size of each file must not exceed 10 MB.
3. The application can be sent with the attachment of documents in the form of scanned copies in “PDF” (Portable Document Format) format.
If all the necessary documents are provided in accordance with the established requirements and there is a referral in the Unified Register of Vouchers, within 72 hours the relevant software for receiving documents automatically registers an application with a unique number and sends a corresponding notification to the applicant about the provision of original documents within the specified in the application to an email address or phone number.
The time during which the documents are accepted by the selection committee is considered the time of receipt of a unique number for the application.
We remind that applicants who did not pass the interview at TSUL in the 2023/2024 academic year have the right to reapply in this academic year.