O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-maydagi “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida” Farmoniga muvofiq, Namangan va Samarqand viloyatlari yuridik texnikumlari negizida Toshkent davlat yuridik universitetining akademik litseylari tashkil qilindi.
Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi Namangan va Samarqand viloyat akademik litseylariga 2024/2025-o‘quv yili uchun umumiy o‘rta ta’lim maktablarining 9-sinf bitiruvchilaridan hujjatlarni qabul qilish 20-iyundan boshlanadi va hujjatlar https://litsey.uzbmb.uz portali orqali onlayn tarzda qabul qilinadi.
Akademik litseylarda o‘qishni istagan o‘quvchilar quyidagi hujjatlarni taqdim etishi kerak:
1. Ariza;
2. Shaxsni tasdiqlovchi hujjat (tug‘ilganlik haqidagi guvohnoma, passport yoki ID karta nusxasi);
3. 3.5x4.5 o‘lchamdagi rangli rasm (oq fonda)
Hujjatlarni qabul qilish 10-iyulga qadar (shu kuni ham) davom etadi.
Ayni paytda akademik litseyda o‘qishni istagan abituriyentlar va ularning ota-onalariga qulaylik yaratish, ularni qiziqtirgan savollarga tezkor javob berish maqsadida “Call-center” tashkil etilgan.
Abituriyentlar va ularning ota-onalari quyidagi telefon raqamlari orqali “Call-center” bilan bog‘lanib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishi mumkin:

In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On further increase of responsibility and formation of compact management system of bodies and institutions of justice in the framework of administrative reforms" from May 24, 2024, on the basis of law colleges of Namangan and Samarkand regions, academic lyceums of Tashkent State University of Law have been established.
Acceptance of documents to Namangan and Samarkand provincial academic lyceums at Tashkent State University of Law for the 2024/2025 academic year from graduates of secondary schools (9th grade) will begin on June 20. Documents can be submitted online through the website https://litsey.uzbmb.uz.
Those wishing to study at academic lyceums must submit the following documents:
1. Application form;
2. Identification document (copy of birth certificate, passport or ID);
3. Color photo 3,5x4,5 (on a white background)
Acceptance of documents will last until July 10 (inclusive).
Currently, for the convenience of applicants and their parents, as well as to get answers to their questions, a "Call center" has been launched.
Applicants and their parents can contact the "Call center" at the following phone numbers to get answers to their questions: