TDYU AQSHning Pensilvaniya shtati universiteti bilan hamkorlikni kengaytiradi
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b. Islambek Rustambekov AQSHning Pensilvaniya shtati universiteti va uning yuridik fakultetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida universitetning xalqaro aloqalar boʻyicha vitse-prezidenti Rodjer Brindley va yuridik fakultet dekani Viktor Romero bilan uchrashuv tashkil etilib, TDYU va Pensilvaniya shtati universiteti oʻrtasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Muzokaralar yakunida universitetlar oʻrtasida akademik almashinuvni kengaytirish, AQSH professorlarini TDYUda dars oʻtish uchun jalb etish, TDYU bitiruvchilarini mazkur universitetning magistraturasiga qabul qilinishni kengaytirish, shuningdek, ikki diplomli magistratura yoʻnalishlarini ochishga kelishib olindi hamda mazkur masalalarni amalga oshirish yuzasidan yoʻl xaritasi imzolandi.
Ma’lumot uchun: Pensilvaniya shtati universiteti dunyo universitetlarining TOP-100 ro‘yxatiga kiradi. Bugungi kunda 23 nafar oʻzbekistonlik talaba mazkur universitetning magistraturasini tamomlamoqda. Yangi oʻquv yilida 80 nafarga yaqin oʻzbek talabalarining Pensilvaniya shtati universiteti magistraturasiga qabul qilinishi kutilmoqda.

ТГЮУ расширяет сотрудничество с Университетом Пенсильвании США
Врио ректора Ташкентского государственного юридического университета Исламбек Рустамбеков посетил Университет Пенсильвании США и его юридический факультет.
В рамках визита состоялась встреча с вице-президентом университета по международным связям Роджером Бриндли и деканом юридического факультета Виктором Ромеро, обсуждены вопросы дальнейшего расширения сотрудничества между ТГЮУ и Университетом Пенсильвании.
По итогам переговоров достигнута договоренность о расширении академического обмена между вузами, привлечении профессоров из США для преподавания в ТГЮУ, расширении приема выпускников ТГЮУ в магистратуру этого вуза, а также об открытии двухдипломные курсов магистратуры, подписана дорожная карта по реализации этих вопросов.
Для справки: Университет Пенсильвании входит в ТОП-100 университетов мира. На сегодняшний день 23 студента из Узбекистана оканчивают магистратуру этого вуза. В новом учебном году ожидается прием около 80 узбекских студентов в магистратуру Университета Пенсильвании.