Mashg‘ulot malakali xorijiy mutaxassislar, yirik xalqaro tashkilotlarning yuristlari Ten Viktoriya, Irina Pchelintseva va Tanya Li tomonidan olib boriladi.
Mahorat darsi 11-noyabr 11:00 da TDYU 3-bino 221-xonada bo‘lib o‘tadi.
Ma’lumot uchun: Viktoriya Ten  — IT, muhandislik tizimlari, elektronika chakana savdosi, oziq-ovqat sanoati va boshqalar sohasida faoliyat yurituvchi amaliyotchi yurist. U AQSH, Qozog‘iston, Rossiya Federatsiyasining yirik mahalliy va xalqaro xolding kompaniyalarida 12 yildan ortiq tajribaga ega,
Irina Pchelintseva — 13 yildan ortiq tajribaga ega bo‘lgan yurist va shaxsiy yuridik firmaning asoschisi. Hozirda AQSH, Xitoy, Buyuk Britaniya, Rossiya, Belarus va Qozogʻistonning IT, injiniring, dizayn, qurilish va boshqalar sohasida faoliyat yurituvchi mahalliy va xalqaro kompaniyalari manfaatlarini himoya qiladi, ularga investitsiya loyihalarini amalga oshirishning turli masalalari bo‘yicha maslahatlar beradi.
Tanya Li —  shaxsiy o‘sish va yetakchilik bo‘yicha murabbiy va huquqiy yozish, tahlil qilish, mantiqiy fikr yuritish ko‘nikmalari bo‘yicha mutaxassis, turli xalqaro kompaniyalarda 10 yildan ortiq tajribaga ega yirik huquqshunos. U mijozlarga konchilik, neft va gaz, qayta tiklanadigan energiya va infratuzilma sohalarida bank va moliyaviy loyihalar bo‘yicha maslahatlar beradi.

Будет организован мастер-класс на тему «Как стать успешным юристом?»
Обучение проведут квалифицированные иностранные специалисты, юристы крупнейших международных организаций Тен Виктория, Ирина Пчелинцева и Таня Ли.
Мастер-класс состоится 11 ноября в 11:00 в аудитории №221 здания №3 ТГЮУ.
Для справки: Виктория Тен — практикующий юрист, работающий в сфере ИТ, инженерных систем, розничной торговли электроникой, пищевой промышленности. Имеет более 12 лет опыта работы в крупных отечественных и международных холдингах США, Казахстана и Российской Федерации.
Ирина Пчелинцева — юрист с более чем 13-летним стажем, основатель частной юридической фирмы. В настоящее время защищает интересы местных и международных компаний США, Китая, Великобритании, России, Белоруссии и Казахстана, работающих в сфере IT, инжиниринга, проектирования, строительства, консультирует их по различным вопросам осуществления инвестиционных проектов.
Таня Ли — коуч по личностному росту и лидерству, эксперт в области юридического письма, анализа, навыков логического мышления, старший юрист с более чем 10-летним опытом работы в различных международных компаниях. Консультирует клиентов по банковским и финансовым проектам в горнодобывающей, нефтегазовой отрасли, в сфере возобновляемой энергетики и инфраструктуры.