TDYU va “Regional Dialogue” oʻrtasida  hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Toshkent davlat yuridik universitetida “Regional Dialogue” ХНТning O‘zbekistondagi filiali vakillari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda TDYU rektori Akbar Tashkulov, Xalqaro hamkorlik va uzluksiz ta’lim bo‘yicha prorektor Dilshod Umarov, tashkilotning mamlakatimizdagi filiali rahbari Petra Goryup, filial rahbari o‘rinbosari Behzod Sharipov, filial dasturi mutaxassisi Nodirjon Jo‘rayev hamda universitetning mas’ul xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida xorijlik professor-o‘qituvchilar va ekspertlar tomonidan ma’ruzalar va seminarlar-treninglar o‘tkazish, xalqaro tanlovlarda samarali ishtirok etish uchun trenerlarni jalb qilish, shuningdek, hamkorlikda tadbirlar tashkil etish bo‘yicha qo‘shma dasturlarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, tomonlar yuridik texnikumlarning o‘quv reja va dasturlarini takomillashtirish, hududlardagi yuridik fakultet va yuridik texnikum o‘qituvchilari uchun seminar-treninglar tashkil etish bo‘yicha taklif va tavsiyalar berdi.
Shuningdek, Amerika Qo‘shma Shtatlari universitetlari va Toshkent davlat yuridik universiteti bilan akademik hamkorlikni kengaytirish yuzasidan fikr almashildi.

Обсуждены перспективы сотрудничества ТГЮУ и филиала МНПО «Региональный диалог»
В Ташкентском государственном юридическом университете состоялась встреча с представителями филиала МНПО «Региональный диалог» в Узбекистане.
Во встрече приняли участие ректор ТГЮУ Акбар Ташкулов, проректор по международному сотрудничеству и непрерывному образованию Дилшод Умаров, глава филиала в Узбекистане Петра Горьюп, заместитель главы филиала Бехзод Шарипов, специалист программы филиала Нодиржон Жураев, а также ответственные сотрудники университета.
В ходе мероприятия обсуждены вопросы дальнейшей реализации совместных программ по проведению лекций и семинар-тренингов зарубежными профессорами и экспертами, привлечению тренеров для эффективного участия в международных конкурсах, а также организации совместных мероприятий.
Кроме того, стороны внесли предложения и рекомендации по совершенствованию учебных планов и программ юридических техникумов, организации тренингов для преподавателей юридических факультетов и юридических техникумов в регионах.
Также стороны обменялись мнениями по расширению академического сотрудничества с университетами Соединенных Штатов Америки и Ташкентского государственного юридического университета.