TDYU professor-o‘qituvchilari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan seminarda ma’ruza qildi
Konstitutsiyaning 32 yilligi va yangi Mehnat kodeksiga bagʻishlangan seminar oʻtkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining ta’lim sohasiga bag‘ishlangan normalari hamda yangi tahrirdagi Mehnat kodeksi talablariga rioya etilishini ta’minlash, undagi talablarning buzilishi holatlarining oldini olish va kerakli moddalarini qo‘llash bo‘yicha Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimida yagona qonunchilik amaliyotini shakllantirish maqsadida tashkil etilgan tadbirda sohada faoliyat yuritayotgan 1500 nafardan ortiq xodim ishtirok etdi.
Seminarda Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari va soha mutaxassislari o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etdi.

A seminar marking the 32nd anniversary of the Constitution and the adoption of the new Labor Code was held.
The event aimed to ensure compliance with the Constitution of the Republic of Uzbekistan in the education sector, adhere to the provisions of the newly revised Labor Code, and establish a unified legislative practice within the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation. The seminar also sought to prevent violations of the Labor Code and promote proper implementation of its regulations. Over 1,500 professionals from the sector participated in the event.
Faculty members from Tashkent State University of Law and experts delivered presentations during the seminar.