TDYU bakalavriatiga yo‘llanmaga ega bo‘lgan yuridik texnikum bitiruvchilarini o‘qishga qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabuli boshlandi
Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriatiga 2023/2024-o‘quv yili uchun yo‘llanmaga ega bo‘lgan yuridik texnikum bitiruvchilarini o‘qishga qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabuli boshlandi.
Hujjatlar 25-iyul (shu kuni ham)ga qadar https://qabul2023-texnikum.tsul.uz platformasi orqali qabul qilinadi.
1. diplom va uning ilovasi.
2. Arizaga ilova qilinayotgan hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyuymga 200 nuqtadan kam bo‘lmagan) alohida fayl ko‘rinishida bo‘lishi kerak. Har bir fayl o‘lchami 10 Mbdan oshmasligi lozim.
3. Arizani hujjatlar “PDF” (portable document format) formatida skaner qilingan nusxalar ko‘rinishida ilova qilingan holda jo‘natish mumkin.
Agar barcha zarur hujjatlar belgilangan talablarga muvofiq taqdim etilgan va Yo‘llanmalar yagona reyestrida yo‘llanma mavjud bo‘lgan taqdirda 72 soat ichida hujjatlarni qabul qilish bo‘yicha tegishli dasturiy ta’minot tomonidan avtomatik ravishda noyob raqam berish orqali ariza ro‘yxatga olinadi hamda abituriyentga belgilangan muddatda hujjatlarning asl nusxalarini taqdim etish haqida arizada ko‘rsatilgan elektron pochta manzili yoki telefon raqami bo‘yicha tegishli xabarnoma yuboriladi.
Eslatib o‘tamiz, 2022/2023-o‘quv yilida TDYU suhbat jarayonidan o‘ta olmagan abituriyentlar ushbu o‘quv yilida qayta hujjat topshirish huquqiga ega.

Начался прием заявлений о приеме на обучение выпускников юридических техникумов, имеющих направление на бакалавриат ТГЮУ
Начался прием заявлений о приеме на обучение выпускников юридических техникумов, имеющих направление в бакалавриат Ташкентского государственного юридического университета на 2023/2024 учебный год.
Документы принимаются до 25 июля (в этот день тоже) через платформу https://qabul2023-texnikum.tsul.uz
Абитуриенты заполняют заявление о зачислении на имя ректора ТГЮУ в электронном виде.
Документы, прилагаемые к заявлению:
1. диплом и его приложение.
2. Документ, прилагаемый к приложению, должен быть в виде отдельного файла (не менее 200 точек на дюйм), обеспечивающего сохранение подлинности. Размер каждого файла не должен превышать 10 МБ.
3. Заявление можно отправить с приложением документов в виде отсканированных копий в формате” PDF " (Portable Document Format).
В случае предоставления всех необходимых документов в соответствии с установленными требованиями и наличия направления в Едином реестре путевок, в течение 72 часов соответствующим программным обеспечением по приему документов автоматически регистрируется заявка с присвоением уникального номера и направляется соответствующее уведомление абитуриенту о предоставлении оригиналов документов в установленный срок по указанному в заявлении адресу электронной почты или номеру телефона.
Время, в течение которого документы принимаются приемной комиссией, считается временем получения уникального номера для заявления.
Напомним, что абитуриенты, не прошедшие собеседование в ТГЮУ в 2022/2023 учебном году, имеют право повторно подать заявление в этом учебном году.