Toshkent davlat yuridik universiteti Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish kafedrasi tomonidan “PraeLegal” xalqaro advokatlik firmasi hamda Akademik Y.A.Buketov nomidagi Qarag‘anda universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan anjumanda xalqaro ekspertlar, “PraeLegal” advokatlik firmasi mutaxassislari, O‘zbekiston Respublikasi IIV, O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi, Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti vakillari, Jamoat xavfsizligi universiteti, O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi, IIV Akademiyasi, TDYU professor-o‘qituvchilari, yosh olimlar va talabalar ishtirok etadi.
O‘zbekiston Respublikasining iqtisodiyot sohasidagi jinoyat qonunchiligini takomillashtirish, xususan, kiberjinoyatchilikka qarshi kurashish masalalariga bag‘ishlangan konferensiya 15-may 15:00 da TDYU 1-bino 208-xonada boshlanadi.

В ТГЮУ будет проведена международная научно-практическая конференция по теме «Актуальные вопросы противодействия преступлений в сфере экономики»
В конференции, организованной кафедрой уголовного права, криминологии и противодействия коррупции Ташкентского государственного юридического университета совместно с Международной адвокатской фирмой PraeLegal и Карагандинским университетом имени академика Е.А. Букетова, примут участие эксперты АФ «PraeLegal», представители МВД Республики Узбекистан, Верховного суда Республики Узбекистан, Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре, Университета общественной безопасности, Правоохранительной Академии Республики Узбекистан, Академии МВД, а также международные эксперты, профессорско-преподавательский состав и студенты университета.
Мероприятие, посвященное вопросам совершенствования уголовного законодательства Республики Узбекистан в сфере экономики, в частности противодействия киберпреступлениям, начнется 15 мая в 15:00 в кабинете №208А здания №1 ТГЮУ.