Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 80 foizdan kam bo‘lmasligi hamda yapon yoki ingliz tilini bilish darajasi B2 va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
Bahorgi semestrda akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar 17-sentabrga qadar fakultet dekanatlariga quyidagi hujjatlarni taqdim etishi lozim:
– yapon yoki Ingliz tilini bilish darajasi bo‘yicha sertifikat;
– faollik to‘g‘risida boshqa sertifikatlar;
Loyiha 2024-yilning bahorgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Университет Нагоя объявляет программу академической мобильности для студентов 2–4 курсов ТГЮУ
Для участия в программе кандидаты должны иметь средний балл по GPA не ниже 80% и знание японского либо английского языка на уровне B2 и выше.
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 17 сентября следующие документы:
– сертификат знания японского либо английского языка;
– другие сертификаты об активности.
Проект позволяет обучаться в весеннем семестре 2024 года в зарубежном университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.