TDYU talabalari uchun “Karyera kuni” tashkil etilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan uchrashuv 26-aprel 11:00 dan boshlab TDYU 3-bino katta majlislar zalida o‘tkaziladi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi Apparati rahbari Abduxalim Xolmaxmatov, Kadrlar boshqarmasi boshlig‘i Muzaffar Muxitdinov, Kadrlar boshqarmasi katta konsultanti Javohir Jo‘rayev hamda Jizzax viloyat sudi vakillari ishtirok etadi.
Toshkent davlat yuridik universiteti 3–4-bosqich talabalari va magistrantlari uchun tashkil etilayotgan uchrashuvda sud tizimidagi bo‘sh ish o‘rinlari, tizimda xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, ijtimoiy kafolatlar, ishga qabul qilish tartibi, nomzodlarga qo‘yilgan talablar haqida ma’lumot beriladi.

Для студентов ТГЮУ будет организован День карьеры
Встреча, организованная совместно с Верховным судом Республики Узбекистан, состоится 26 апреля в 11:00 в Большом конференц-зале здания №3 ТГЮУ.
В мероприятии примут участие руководитель аппарата Верховного суда Республики Узбекистан Абдухалим Холмахтов, начальник отдела кадров Музаффар Мухитдинов, старший консультант отдела кадров Жавохир Жураев и представители Джизакского областного суда.
На встрече, организованной для студентов 3-4 курсов и выпускников Ташкентского государственного юридического университета, будет представлена информация о вакансиях в судебной системе, условиях, созданных для сотрудников в системе, социальных гарантиях, порядке приема на работу, требованиях к кандидатам.