Toshkent davlat yuridik universitetida “Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition” xalqaro musobaqasining Markaziy Osiyo raundi bo‘lib o‘tdi.
Jessup Mootning Markaziy Osiyo bosqichida Toshkent davlat yuridik universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti, Markaziy Osiyodagi Amerika Universiteti (Qirg‘iziston), B.Yelsin nomidagi Qirg‘iz-Rossiya slavyan universiteti (Qirg‘iziston), “Ala-Too” xalqaro universiteti (Qirg‘iziston), M.Narikbayev nomidagi KAZGYU universiteti (Qozog‘iston) jamoalari ishtirok etdi.
Jamoalarning ishtiroki malakali mutaxassislardan tuzilgan hakamlar tomonidan baholab borildi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Toshkent davlat yuridik universiteti musobaqaning Markaziy Osiyo raundi g‘olibi bo‘lib, Jessup Mootning Vashingtonda bo‘lib o‘tadigan xalqaro bosqichida ishtirok etadigan bo‘ldi.

The team of TSUL will take part in the Philip C.Jessup International Law Moot Court Competition
Tashkent State University of Law hosted the Central Asian round of Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition.
The teams of Tashkent State University of Law, the University of World Economy and Diplomacy, the International University of Westminster in Tashkent, the American University in Central Asia, the Kyrgyz-Russian Slavic University named after B. Yeltsin, the International University "Ala-Too", the university of KAZGYU took part in the Central Asian round of the international competition.
The teams' performances were evaluated by a jury of qualified specialists.
According to the final results, the team of Tashkent State University of Law became the winner of the Central Asian round of the competition and will take part in the international stage of Jessup Moot in Washington.