Toshkent davlat yuridik universitetida “Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition” xalqaro musobaqasining Markaziy Osiyo raundi bo‘lib o‘tdi.
Jessup Mootning Markaziy Osiyo bosqichida Toshkent davlat yuridik universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti, Markaziy Osiyodagi Amerika Universiteti (Qirg‘iziston), B.Yelsin nomidagi Qirg‘iz-Rossiya slavyan universiteti (Qirg‘iziston), “Ala-Too” xalqaro universiteti (Qirg‘iziston), M.Narikbayev nomidagi KAZGYU universiteti (Qozog‘iston) jamoalari ishtirok etdi.
Jamoalarning ishtiroki malakali mutaxassislardan tuzilgan hakamlar tomonidan baholab borildi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Toshkent davlat yuridik universiteti musobaqaning Markaziy Osiyo raundi g‘olibi bo‘lib, Jessup Mootning Vashingtonda bo‘lib o‘tadigan xalqaro bosqichida ishtirok etadigan bo‘ldi.

Команда ТГЮУ примет участие в международном этапе Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition
В Ташкентском государственном юридическом университете прошел Центральноазиатский раунд международного конкурса Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition.
В Центральноазиатском раунде Jessup Moot приняли участие команды Ташкентского государственного юридического университета, Университета мировой экономики и дипломатии, Международного Вестминстерского университета в Ташкенте, Американского университета в Центральной Азии, Кыргызско-Российского славянского университета имени Б.Ельцина, Международного университета «Ала-Тоо», Университета КАЗГЮУ.
Выступление команд оценивало жюри, состоящее из квалифицированных специалистов.
По окончательным результатам Ташкентский государственный юридический университет стал победителем в Центральноазиатском раунде конкурса и примет участие в международном этапе Jessup Moot в Вашингтоне.