Toshkent davlat yuridik universitetida O‘zbekiston fan arbobi, yuridik fanlari doktori, professor Ozod Husanov tavalludining 75 yilligi munosabati bilan “Ozod Husanovning – yurisprudensiya sohasiga qo‘shgan hissasi” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy davra suhbati o‘tkazildi.
Ozod Husanovning hayot yo‘li va tajribalarini o‘rganish, uning ilmiy merosini tadqiq etish va bo‘lg‘usi yuristlarga yetkazish, mamlakatimizda huquq sohasining rivoji, bosqichlari va bu sohadagi izlanishlar, tadqiqotlar, shu jumladan, ustoz-yuristning faoliyati haqida yoshlarga ma’lumot berish maqsadida tashkil etilgan anjumanda TDYU rahbariyati, davlat va jamoat tashkilotlari vakillari, olimlar, professor-o‘qituvchilar, Ozod Husanovning shogirdlari, faxriy huquqshunoslar va talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda TDYU rektori Akbar Tashkulov, davlat va jamoat tashkilotlari mutasaddilari, faxriy huquqshunoslar, O.Husanovning shogirdlari va talabalar so‘z olib, ustozni qutlug‘ yoshi bilan samimiy muborakbod etdi.

По случаю 75-летия со дня рождения Озода Хусанова организован духовно-просветительский круглый стол
По случаю 75-летия со дня рождения деятеля наук Узбекистана, доктора юридических наук, профессора Озода Хусанова в Ташкентском государственном юридическом университете состоялся духовно-просветительский круглый стол на тему «Вклад Озода Хусанова в юриспруденцию».
В круглом столе, организованном с целью изучения опыта Озода Хусанова, информирования молодежи о его научной деятельности и жизненном пути, развитии, этапах и исследованиях юриспруденции в нашей стране приняли участие руководство ТГЮУ, представители государственных и общественных организаций, ученые, преподаватели, ученики Озода Хусанова, почетные юристы, а также студенты университета.
На мероприятии выступили ректор ТГЮУ Акбар Ташкулов, представители государственных и общественных организаций, заслуженные юристы, ученики и студенты О.Хусанова. Они искренне поздравили учителя с днем рождения.