“Ibodullaev & Toyirov’s Laboratory” va BMTning Taraqqiyot dasturi tashabbusi bilan “O‘zbekiston Respublikasining Jahon savdo tashkilotiga kirish jarayoni" mavzusida mahorat darsi tashkil etiladi
BMT Taraqqiyot dasturining “Aid for Trade in Uzbekistan” loyihasi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan mashg‘ulotda O‘zbekistonning Jahon savdo tashkiloti (JST)ga kirish jarayonining hozir paytdagi holati, akademik muassasalarning JST bilan ishlashdagi o‘rni va ko‘ptomonlama savdo tizimining zamonaviy dunyodagi roli haqida ma’lumot beriladi.
Mahorat darsini BMT Taraqqiyot dasturining JST masalalari bo‘yicha koordinatori Nosirxon G‘ozixonov, BMT Taraqqiyot dasturining xalqaro konsultanti Volha Rakhanskaya hamda Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi bosh mutaxassisi Alijon Aliyev olib boradi.
Ingliz tilida o‘tkaziladigan mashg‘ulot 29-noyabr 10:00 da Toshkent davlat yuridik universiteti 3-bino 221-xonada boshlanadi.

Ibodullaev & Toyirov's Laboratory and the United Nations Development Program will organize a master class on "The process of Uzbekistan's accession to the World Trade Organization".
The master class, organized in the framework of the UNDP "Aid for Trade in Uzbekistan" project together with the Ministry of Investment and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan, will provide information on the current state of Uzbekistan's accession to the World Trade Organization (WTO), the role of academic institutions in cooperation with WTO and the role of the multilateral trading system in the modern world.
The master class will be conducted by Nosirhon Gozikhonov, and UNDP Resident Representative, Olga Rakhanskaya, a UNDP International Consultant, and Alijon Aliyev, Chief Specialist at the Ministry of Investment and Foreign Trade.
The master class which is conducted in English will start on November 29 at 10:00 (room 221, building 3, TSUL).
Those wishing to participate in the master class should register at the following link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSet2kIQMvDhqcd3DOwooFckyF-PmqEGEn87qyTxxkCr-_R6-g/viewform⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠