“Mehrli yurak”dan mehrli loyiha
Mehr-muruvvat va saxovat insonning ziynatidir. Xalqimizda bu fazilatlar azaldan yuksak qadriyat hisoblangan. Muhtojlarga, boquvchisini yo‘qotganlarga ko‘maklashish, ularning og‘irini yengil qilish eng ezgu an’analarimizdandir.
Muborak kunlarda xalqimizning ana shunday yuksak qadriyatlarini davom ettirish maqsadida Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi tashabbusi bilan iftorlik dasturxoni yozildi.
Universitet jamoasi tomonidan tashkil etilgan “Mehrli yurak” xayriya loyihasi doirasida o‘tkazilgan tadbirga 50 nafarga yaqin “Ayollar daftari”, “Yoshlar daftari” va “Temir daftar”ga kiritilgan, boquvchisini yo‘qotgan, ko‘makka muhtoj va kam ta’minlangan oila vakillari taklif etildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar sahovat dasturxonidagi noz-ne’matlardan bahramand bo‘lishdi. Shuningdek, universitet talabalari tomonidan tayyorlangan ko‘ngilochar dastur, ajoyib kuy-qo‘shiqlar ularga olam-olam quvonch ulashdi.
Xayriya loyihasi doirasida har bir oilaga esdalik sovg‘alari taqdim etildi. “Mehrli yurak” xayriya loyihasi davom etmoqda.

Добрый проект от «Мехрли юрак»
Милосердие и щедрость украшают человека. В нашем народе эти качества всегда высоко ценились. Помощь нуждающимся, потерявшим кормильца и облегчение их бремени – одна из наших добрых традиций.
Чтобы продолжить столь высокие ценности нашего народа, по инициативе коллектива Ташкентского государственного юридического университета был организован ифтар.
На мероприятие, организованное командой университета в рамках благотворительного проекта «Мехрли юрак», приглашены около 50 представителей семей, включенных в «Женскую тетрадь», «Молодежную тетрадь» и «Железную тетрадь», потерявших кормильца, нуждающихся в помощи и малообеспеченных семей.
Развлекательная программа, подготовленная студентами университета, замечательные песни подарили участникам радость.
В рамках благотворительного проекта каждой семье были вручены подарки. Благотворительный проект «Мехрли юрак» продолжается.