Abdumo‘min Yuldashov xalqaro mukofotga sazovor bo‘ldi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Intellektual mulk huquqi” kafedrasi dotsenti v.b., yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Abdumo‘min Yuldashov Rossiya Federatsiyasi Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlari assotsiyatsiyasi prezidentining 2022-yil 14-noyabrdagi tegishli buyrug‘iga asosan “Nortiya” mukofoti bilan taqdirlandi.
Ma’lumot uchun: ushbu mukofot bilan intellektual mulk sohasidagi ko‘p yillik mehnati, intellektual mulkka oid qonunchilikni rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun olimlar, soha mutaxassislari va ekspertlarga beriladi.

Abdumumin Yuldashov won an international award
Acting Associate Professor of Intellectual Property Law Department of Tashkent State University of Law, Doctor of Philosophy in Law (Ph.D.) Abdumumin Yuldashov by the relevant order of the President of the Association of Technology and Innovation Support Centers of the Russian Federation on November 14, 2022, became the owner of the "Nortia" award.
For reference: this award is given to scientists, specialists, and experts in the sphere for long-term work in the field of intellectual property, and contribution in the development of legislation on intellectual property.