Abdumo‘min Yuldashov xalqaro mukofotga sazovor bo‘ldi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Intellektual mulk huquqi” kafedrasi dotsenti v.b., yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Abdumo‘min Yuldashov Rossiya Federatsiyasi Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlari assotsiyatsiyasi prezidentining 2022-yil 14-noyabrdagi tegishli buyrug‘iga asosan “Nortiya” mukofoti bilan taqdirlandi.
Ma’lumot uchun: ushbu mukofot bilan intellektual mulk sohasidagi ko‘p yillik mehnati, intellektual mulkka oid qonunchilikni rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun olimlar, soha mutaxassislari va ekspertlarga beriladi.

Абдумумин Юлдашов стал обладателем международной награды
Исполняющий обязанности доцента кафедры права интеллектуальной собственности Ташкентского государственного юридического университета, доктор философии по юридическим наукам (PhD) Абдумумин Юлдашов согласно соответствующему приказу президента Ассоциации Центров поддержки технологий и инноваций Российской Федерации от 14 ноября 2022 года стал обладателем награды «Нортия».
Для справки: данная награда присуждается ученым, специалистам и экспертам сферы за многолетний труд в сфере интеллектуальной собственности, вклад в развитие законодательства об интеллектуальной собственности.